İsviçre: İnsan Hakları Komisyonu Başkanı Çin’deki Zorla Organ Toplamaya Son Verilmesi Çağrısında Bulundu

Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Konseyinin 21. Toplantısı 10-28 Eylül 2012 tarihleri arasında İsviçre’nin Cenevre şehrinde düzenlendi. Toplantı sırasında Çin Komünist Partisinin canlı Falun Gong uygulayıcılarından organ toplama acımasızlığı da açığa vuruldu. Cenevre Meclisi, İnsan Hakları Komisyonu Başkanı Bay Marc Falquet, zorla organ toplama suçlarını kınayan ve Çinli yetkililere bu suçları durdurmak üzere harekete geçmeye çağıran bir bildiri yayınladı.


Cenevre Meclisi, İnsan Hakları Komisyonu Başkanı Bay Marc Falquet

Aşağıda bildirinin tercümesi yer almaktadır

Parlamentonun Çin’de geniş çaplı yürütülen zorla organ toplama gibi işlenen böylesi kötü suçlardan haberdar olan ve yaşananların boyutu karşısında son derece şaşıran İsviçreli üye sayısı hızla artmaktadır.

Bugün Çin’de yaşananlar gerçekten ahlak eksikliği yüzündendir ve büyük bir Güç olarak adlandırılan bir ülke için kabul edilemezdir.

Ekonomik gücüne rağmen, Çin hükümetinin üyelerinin kendi insanlarına karşı yürüttüğü suç eylemleri, Uluslararası Toplumun gözünde ülkenin saygınlığını sarsmaktadır.

Organ trafiğini ve büyük ölçekli zorla organ toplamayı kendi halkından sağlayan bir hükümete ne söylenebilir?

Çok daha ciddi ve utanç verici olanı ise, bedensel ve ruhsal sağlık gelişimi için bir disiplin uygulaması yapan ve günlük yaşamlarında barış içinde yaşamaya çabalayan Çinli vatandaşlara ve Çin Hükümetinin ortakları ile suikast yapılmaktadır. Ben elbette Falun Gong uygulayıcıları için konuşuyorum.

Eğer Çinli yetkililer, insan hakları ile ilgili olarak Uluslararası Toplum tarafından saygı görmek istiyorlarsa, onlar bir örnek oluşturmalılar ve hemen Ortaçağ dönemindeki bir barbar çetesi ve zihinsel engelli gibi davranmayı durdurmalılar.

Evet, Bayanlar ve Baylar, bir hükümet, en gelişmiş ve barışçıl elementleri takip eden bu insanlara, kendi kafasından ve hiç düşünmeden değersiz suçlular ve tehlikeli gangsterlermiş gibi suikast etmekte.

Bir insanı ne zenginlik ne de güç, aksine ahlaki nitelikler ve kendi zayıflıklarına karşı savaşma cesareti büyük yapar.

Çinli sorumlular arasında kendi vatandaşlarına karşı işlenen barbarlığın görünümünden utanç duyan dürüst ve değerli bireyler tabii ki de vardır. Bu dürüst insanlar cesaretlerinden güç alarak sorumluluğu ellerine almalı, böylesi iğrenç suçları açıkça kınamalıdır, böylece Çin hükümeti hızlı ve kesin bir şekilde bunları sona erdirecektir.

Çince metin: http://www.minghui.org/mh/articles/2012/9/27/日内瓦人权委员会主席-终止活摘器官罪行(图)-263305.html
İngilizce metin: http://en.minghui.org/html/articles/2012/9/30/135645.html

Clearharmony'de yayınlanan tüm makaleleri kopyalayabilir ya da çıktı alabilirsiniz, fakat lütfen kaynak belirtiniz.