Almanya: Tıp Uzmanları Çin’deki Organ Toplama Suçlarının Yasaklanmasını Desteklediklerini İfade Ettiler

18 Ekim 2014 tarihinde Hannover’da imza kampanyası düzenleyen Falun Gong uygulayıcıları ile konuşan bir bağışıklık uzmanı “Çin’de devlet yaptırımı ile organ toplandığını biliyorum” dedi.

Falun Gong uygulayıcıları, Almanya’nın en iyi tıp okullarından biri olan Medizinische Hochschule Hannover’ın bulunduğu Hannover şehrinde “Zorla Organ Toplamaya Karşı Doktorlar Kuruluşu (DAFOH)” tarafından hazırlanan dilekçe ile imza topladılar ve yerli tıp uzmanlarından destek aldılar. Okul, aynı zamanda organ nakli alanında öncü bir rol oynamaktadır.

Dilekçeyi imzalayan yerli vatandaşlar

Bir bağışıklık uzmanı (immunolog), “Geçenlerde Mannheim’de düzenlenen bir organ nakli konferansına gittim. Konferans sırasında Falun Gong’u uygulayan bir tıp doktoru, Çin’deki organ toplama konusu üzerine mükemmel bir konuşma yaptı.

“Konuşmasında, organların nereden geldiğini ve Çin hükümetinin organları için Falun Gong uygulayıcılarına ve Hıristiyanlara karşı nasıl bir soykırım yürüttüğünü ayrıntılı deliller ile gösterdi. Hatta işlenen bu suça askerlerinde katıldığı teyit edilmiş.”

O, bu bilgileri halka vermek için sarf ettikleri çabalardan ötürü Falun Gong uygulayıcılarına teşekkürlerini ifade etti ve onları iyi bir iş çıkarmaları için cesaretlendirdi.

Uzun bir süre uygulayıcılar ile konuşan başka bir cerrah ise daha önce ne Falun Gong’u ne de Çin’deki zulmü duyduğunu söyledi. Ancak, organ toplama konusunu biliyordu.

Bu cerrah kendisinin yaşadığı şaşırtıcı bir deneyimi paylaştı. Birkaç yıl önce, Çin’den organ nakli bir cerrahı bir çalışma arkadaşı vardı. Bir gün çalışırken, Çinli doktor kendisine yerel infaz alanının nerede olduğunu sordu. Bu soru ve ardında saklı anlam Alman cerrahları şok etti.

Dünya çapındaki Falun Gong uygulayıcıları, uluslararası toplumda bu suçlara yönelik bilinci arttırmak için çalışıyor ve tıp uzmanlarına da bu konuda işbirliği çağrısında bulunuyorlar.

Washington DC.’daki bir düşünce kuruluşu projesi olan 2049 Enstitü Projesinin Kıdemli Üyesi Kelley Currie, Kanada Radyo Televizyon Şirketinin (CBC) “Güncel” adlı programı ile yaptığı bir röportaj sırasında da bu çağrıda bulundu.

Currie, bu konu üzerine gerçekleştirilen röportajda, “Bu konuda sadece hükümetlere bel bağlarsak çok küçük bir kısmını çözebiliriz. Tıbbi dernekler bu uygulamaları kınamakta ve özellikle cerrahlar organ nakilleri hakkında hastalarına danışmanlık yaparak güçlü bir duruş sergiliyorlar.”

O, Amerikan Tıp Derneği, Amerikan Cerrahlar Koleji gibi örgütlerin ve doktorların bu durumdan haberdar edilmelerinin önemli olduğuna inanmakta. Ayrıca, Kanada’da bu örgütlere eşdeğer kurumların Avrupa ülkeleri ve diğer modern ekonomilerdeki muadilleri gibi bu sorunun farkında olması gerekir. Her nerede organ sıkıntısı varsa ve oradaki insanların organ turizmine yönlendirilebilme imkânı vardır.

Hannover’dakilerde dâhil uluslararası toplumdaki birçok tıbbi uzman, Çin’de işlenen bu suçu durdurmak için zaten harekete geçti.

2014 yılının Haziran ayında Londra’daki Uluslararası Organ Nakli Kongresine katılan özellikle karaciğer ve böbrek nakli konusunda uzmanlaşmış bir cerrah olan Hannover’dan Dr. Nicolus Richter, Falun Gong uygulayıcılarına kendisi ve birkaç meslektaşının bu konuda yardımcı olmak için birkaç yıldır çalıştıklarını anlattı.

O, “Almanya’daki merkezimizde karaciğer naklini öğrenmek üzere Çin’den gelen misafirler konusunu bölümümüzde tartıştık. Biz bu konuyu tartıştık ve bu konuda işbirliği yapmamaya karar verdik.” dedi.

Dr. Richter'ın bölümü, Çinli doktorlara karaciğer nakli konusunda onları eğitmeyi reddetti ve gerekçe olarak Çin’de devam eden zorla organ toplama uygulamasını gösterdi. “Bu bir felaket ve insanlığa karşı!

“Almanlar olarak bu felakette çok güçlü bir geçmişimiz var. Günümüzde, dünyada meydana geldiğini gördüğümüz böyle şeyler için sesimizi yükseltmek bizim çok güçlü bir sorumluluğumuz ve ahlaki görevimizdir…”dedi.

İngilizce metin: http://www.clearwisdom.net/html/articles/2014/11/9/146770.html

Clearharmony'de yayınlanan tüm makaleleri kopyalayabilir ya da çıktı alabilirsiniz, fakat lütfen kaynak belirtiniz.