Avrupalı Liderler Dünya Falun Dafa Günü Tebriklerini İlettiler

Avrupa Parlamentosunun Estonya üyesi Bay Tunne Kelam ve Avrupa Ekonomik ve Sosyal İşler Komitesinden Bayan Madi Sharma, Falun Dafa’nın 23 yıl önce Çin’de halka tanıtılmasının yıldönümü ve 16. Dünya Falun Dafa Günü dolayısıyla tebriklerini ilettiler.

Avrupa Parlamentos Üyesi Bay Tunne Kelam

Estonya’nın ulusal kahramanı Bay Tunne Kelam, yıllardır Falun Gong’a destek olmuştur. O, “Falun Gong [Falun Dafa] uygulayıcıları tarafından sergilenen azim ve ahlaki cesarete hayranım. Onlar huzurlu bir şekilde inançlarını dile getiriyorlar.” yorumunda bulundu.

Çinli liderlere Falun Gong uygulayıcılarının inanç özgürlüğünü yeniden tanımaları çağrısında bulunan Bay Kelam, “Rejim, başlangıçta, Falun Gong’u destekledi. Şimdi de Falun Gong faydalarına saygı duyup, onlara itibarlarını geri verelim.” dedi.

Avrupa Ekonomik ve Sosyal İşler Komitesinden Bayan Madi Sharma

Avrupa Ekonomik ve Sosyal İşler Komitesi temsilcisi Bayan Madi Sharma, çeşitli uluslar arası şirketler ve kuruluşlar kurmuş bir girişimcidir.

O da Falun Gong uygulayıcılarının zulmü durdurmak için sarf ettikleri çabaları destekleyici oldu ve “Çin vatandaşları olarak, haklarınız için mücadele edeceğinizi umuyorum. Vazgeçmeyin. Bu değerli!” söyleri ile onları devamlı teşvik etti.

Bayan Sharman, Çin komünist rejiminin vahşetinin farkında. 19 Mart 2014 tarihinde Avrupa Ekonomik ve Sosyal İşler Komitesi merkezinde Çin’deki zorla organ toplama uygulaması ve organ ticaretinin nasıl durdurulacağını görüşmek üzere düzenlenen uluslararası bir konferansa ev sahipliği yaptı. Konferansa, uzmanlar ve Avrupa Parlamentosu üyeleri katıldı.

İngilizce metin: http://www.clearwisdom.net/html/articles/2015/5/30/150823.html

Clearharmony'de yayınlanan tüm makaleleri kopyalayabilir ya da çıktı alabilirsiniz, fakat lütfen kaynak belirtiniz.