Devlet Yaptırımı İle Gerçekleştirilen Zorla Organ Toplama Eylemi Hebei Eyaletinde 5,038 İmza İle Kınandı

Minghui internet sitesi, Hebei Eyaletindeki üç bölgeden –Baoding, Qinghuangdao ve Zhangjiakou- 5,038 imzanın yer aldığı, hapsedilen Falun Gong uygulayıcılarının organları için devlet yaptırımı ile öldürülmesini kınayan bir dilekçe aldı.

Bugün itibariyle, Çin’de 50,000’den fazla insan bu vahşeti kınamak için imza verdi.

Hebei Eyaletinden Çin’de Falun Gong uygulayıcılarının organları için öldürülmesini kınayan 5,038 imzanın yer aldığı dilekçe

Gönüllü olmayan vicdan mahkûmlarından yasadışı olarak organlarının toplandığı, ilk olarak 2006 yılında ortaya çıkmıştır. O zamandan bu yana, bağımsız araştırmacılar konuyla ilgili oldukça fazla delil topladılar ve Matas ve Kilgour tarafından yazılan Kanlı Kampanya ve Ethan Gutmann tarafından yazılan Katliam da dâhil birkaç kitapta bu konuyla ilgili ayrıntılara yer verdiler.

Bu konu hakkında çekilen David & Goliath (İnsan Hasadı) adlı belgesel, dünya çapında çeşitli şehirlerde yayınlandı ve bu yıl Mayıs ayında Peabody Ödülüne hak kazandı.

Çin Komünist Partisinin (ÇKP) işlediği suçlar uluslararası toplumu şok etti. 2013 yılında Zorla Organ Toplamaya Karşı Doktorlar Kuruluşu (DAFOH), 53 ülkede topladığı 1,5 milyon imzayı, bu suçu kınaması ve durdurmak için eyleme geçmesi çağrısı ile Birleşmiş Milletlere sundu.

Komünist rejimin baskısı altında yaşamasına rağmen, artık çok daha fazla Çinli, ayağa kalkma ve Falun Gong için açıkça konuşma cesaretini gösteriyor. 2013 yılının Aralık ayında Çin’de bir imza kampanyası başlatıldı ve 2015 yılının Haziran ayı sonuna kadar bu kampanyaya 52,461 kişi imzaları ile destek verdi.

Birçok Çinli, Çin’deki Falun Gong uygulayıcılarının yılmadan sürdürdükleri çabalar sayesinde yaşanan zulmü öğrendi. Buna ilaveten imzalarının yanı sıra bazıları yorumlar dahi yazdı.

Emekli bir hükümet yetkilisi, “ÇKP, Çin’deki tüm felaketlerin kökenidir. Çin halkı, bu kötü Partiyi parçalayarak, komünizmi ortadan kaldırabilirse, parlak bir geleceğe sahip olacak.” diye yazdı.

Bir başka kişi ise: “Aile üyelerim ve ben, Falun Gong zulmü ve organ toplama hakkında çok şey öğrendik. ÇKP’nin kötülüğü karşısında şok olduk. Böylesine kanlı ve acımasız bir suçu sadece şeytanlar yapabilir. Bu tamamen insanlığa karşıdır. Ben Falun Gong’un huzurlu direnişini destekliyorum. Bu suçlar açığa çıkarılmalıdır.” yorumunda bulundu.

İngilizce metin: http://www.clearwisdom.net/html/articles/2015/7/3/151381.html

Clearharmony'de yayınlanan tüm makaleleri kopyalayabilir ya da çıktı alabilirsiniz, fakat lütfen kaynak belirtiniz.