İsveç: Falun Gong Uygulayıcıları Halkı Yaşanan Zulümden Haberdar Ettiler

Ülkenin ikinci büyük şehri Göteburg’daki Falun Gong uygulayıcıları, 20 Temmuz 2015 tarihinde, şehir merkezi yakınında yer alan Çin Konsolosluğu önünde barışçıl bir protesto düzenlediler.

Protesto, Çin rejiminin Falun Gong’a karşı 16 yıldır süren zulüm kampanyasının yıldönümü olan 20 Temmuz anısına gerçekleştirildi.

Faaliyete yumuşak meditative egzersizlerin gösterimi ve 1999 yılında başlayan halen devam etmekte olan zulüm hakkında bilgilerin yer aldığı basılı materyalleri dağıttılar.

Yoldan geçen Güney Afrika’dan bir turist grubu da uygulayıcılara katıldı. Onlar Falun Gong uygulayıcılarının maruz kaldığı hapis, fiziksel ve zihinsel işkence ve zorla organ toplama eylemi hakkındaki bilgileri öğrenmeleri üzerine dehşete düştüler. Ülkelerindeki insan hakları vahşetine tanık olduklarını ama Çin’deki Falun Gong uygulayıcılarının yaşadıkları ile karşılaştırılınca kendi ülkelerinde yaşananın hiçbir şey olduğunu söylediler.

Göteborg’daki uygulayıcılar zulüm başladığından bu yana haftalık bazda Çin Konsolosluğu önünde protesto yapmaktalar ve bu çabalarını zulüm sona erene kadar sürdürmeyi planlamaktalar. Onların huzurlu ve devamlı çabaları sayesinde, şehirdeki 550,000 sakinin büyük çoğunluğu yaşanan zulmü öğrendi.

İngilizce metin: http://www.clearwisdom.net/html/articles/2015/7/25/151730.html

Clearharmony'de yayınlanan tüm makaleleri kopyalayabilir ya da çıktı alabilirsiniz, fakat lütfen kaynak belirtiniz.