Avusturya: Dışişleri Bakanlığı Falun Gong Zulmüyle İlgili Duyduğu Endişeyi Gösterdi

Avusturya Avrupa ve Uluslararası İşler Federal Bakanlığı İnsan Hakları Dairesi Başkanı Dr. Gerhard Doujak, 20 Temmuz 2015 tarihinde Uluslararası Tehdit Edilen Halklar Derneği (STPI), Falun Dafa Derneği ve Zorla Organ Toplamaya Karşı Doktorlar Kuruluşu (DAFOH)’dan temsilciler ile bir araya geldi.

Üç kuruluşun temsilcisi Dr. Doujak ile Çin’de Falun Gong’a karşı yürütülen zulüm ve yasadışı olarak hapsedilen Falun Gong uygulayıcılarından devlet yaptırımı ile organ toplama konusunu görüştüler.

Avusturya Avrupa ve Uluslararası İşler Federal Bakanlığı İnsan Hakları Dairesi Başkanı Dr. Gerhard Doujak (sağda), STPI temsilcisi Nadine Papa’dan Çin Komünist Partisinin (ÇKP) yürüttüğü organ toplama suçlarını öğrendi.
DAFOH temsilcisi Katja Hausmann, Dr. Doujak’a Çin’deki zorla organ toplama uygulamasına bir son verilmesi çağrısında bulunan iki milyondan fazla kişinin imzaladığı dilekçenin bir kopyasını verdi.
STPI temsilcisi Nadine Papa (solda), Dr. Doujak’a geçen yıl organ toplama eylemini kınamak üzere toplanan imzaların bir kopyasını verdi.
STPI’dan Nadine Papa, DAFOH’tan Katja Hausmann ve Avusturya Falun Dafa Derneği’nden Wang Yong (soldan sağa)

Avusturya Falun Dafa Derneği Başkanı Bay Wang Yong, Dr. Doujak’a son dönemde Falun Gong zulmünden sorumlu eski ÇKP başkanı Jiang Zemin aleyhinde suç duyurusunda bulunma akımı ile ilgili güncel bilgileri paylaştı. Dr. Doujak, zulüm hakkında duyduğu endişeyi dile getirdi ve diplomatik kanallardan bunu durdurmak için elinden geleni yapacağını söyledi.

İngilizce metin: http://en.minghui.org/html/articles/2015/8/5/151908.html

Clearharmony'de yayınlanan tüm makaleleri kopyalayabilir ya da çıktı alabilirsiniz, fakat lütfen kaynak belirtiniz.