Zhangjiakou Şehri: 8.400'ün Üzerinde İnsan Falun Gong Uygulayıcılarına Yapılan Zulme Katılan Suçlulara Karşı Dilekçeyi İmzaladı

2015 Mayıs sonundan itibaren, 200.000'in üzerinde Falun Gong uygulayıcısı ve aile fertleri, Falun Gong zulmünü başlattığı için eski Çin diktatörü Jiang Zemin'e karşı suç duyurusunda bulundu.

Şikayetler Yüksek Halk Savcılığı¹ ve Yüksek Halk Mahkemesi'ne gönderilecektir.

Jiang'a Dava, Zhou ve Bo'ya Soruşturma

Çin'in birçok şehrindeki vatandaşlar, Falun Gong uygulayıcılarına zulmedenlere dava açmayı veya soruşturulmalarını destekleyen dilekçeleri imzaladı.

Zhangjiakou Şehri yakınlarındaki ilçelerde, 6.310 kişi Jiang'a dava açılma çağrısında bulunan dilekçeyi imzaladı.

Ayrıca 2.184 kişi de, Jiang, Zhou Yongkang ve Bo Xilai'ın canlı Falun Gong uygulayıcılarından organ toplama iğrenç suçuna katılımları için soruşturulmalarını talep eden dilekçeyi imzaladı.

6.310 kişi imza vererek Jiang Zemin'e dava açılmasını destekledi

2.184 kişi canlı Falun Gong uygulayıcılarından organ toplanması suçu için Jiang ve diğerlerine soruşturma açılmasını talep eden dilekçeyi imzaladı

Çinli bir adam elinde dilekçeyi tutarken, "Evet, ona dava açalım. Biz uzun zaman önce bunu yapmalıydık." dedi. O, adını yazdı ve parmak izini bastı.

Zhangjiakou'dan 60 yaşlarındaki resmi bir görevli, "Jiang, Rusya'ya Tayvan'ın 40 kat boyutunda bir bölge vermiştir. O bir hain. Uzun zaman önce ona dava açmamız gerekirdi." dedi.

Geçmiş

Jiang Zemin 1999 yılında Çin Komünist Partisi başkanı olarak, diğer Politbüro daimi komite üyelerinin karşı çıkmalarına rağmen, Falun Gong’a karşı şiddetli bir zulüm başlattı.
Son 16 yıldır süren zulüm binlerce Falun Gong uygulayıcısının ölümüne neden oldu. Bundan daha fazlası inançları için işkence gördü hatta etik olmayan kar amacıyla satılmak üzere organları toplanarak öldürüldü. Jiang Zemin, bu acımasız zulmün kışkırtılması ve sürdürülmesinde doğrudan sorumludur.

Onun kişisel yönetimi altında Çin Komünist Partisi, 10 Haziran 1999 tarihinde 610 Ofisi² adıyla Parti temelli bir güvenlik organı kurdu. O, Jiang’ın Falun Gong ile ilgili –itibarlarını yık, ekonomik kaynaklarını kes ve onları fiziksel olarak ortadan kaldır- politikasını yürütmek için yasaları geçersiz kılan hukuk dışı organizasyondur.

Çin yasaları, vatandaşların ceza davalarında davacı olabilmesine izin verir ve birçok uygulayıcı şimdiden eski diktatör Jiang Zemin’e karşı suç duyurusunda bulunma yasal haklarını uyguladı.

Not:
1. “Savcılık”: Yasal denetimden sorumlu Çin Komünist Partisinin devlet organı. İşlevleri, büyük suç davalarında tutuklama ve kovuşturmaya karar verme, soruşturmalar yürütmek, başlatmak ve kamu davalarını desteklemek, özel uygulamalarda yasayı yorumlamak, mahkemelerin kararlarını denetlemek, adli prosedürlerin izlenmesi ve cezaevlerinin, gözaltı merkezlerinin ve çalışma kamplarının faaliyetlerini denetlemektir.

2. "610 Ofisi": Özellikle Falun Gong’u zulüm yapmak için kurulmuş bir kurumdur. Çin devletinin bu kuruma verdiği güç ÇKP’nin yönetimindeki, tüm diğer politik ve adli sistemlerin daha üstündedir.

Çince metin: http://www.minghui.org/mh/articles/2016/2/26/张家口民众签名要求把江泽民绳之以法-324599.html

İngilizce metin: http://en.minghui.org/html/articles/2016/3/5/155800.html

Clearharmony'de yayınlanan tüm makaleleri kopyalayabilir ya da çıktı alabilirsiniz, fakat lütfen kaynak belirtiniz.