Bir Kadın İnancı İçin Hapishanede ve Akıl Hastanesinde İşkence Gördü

Guanghan Şehrinden bir kadın, Çin'de zulüm gören manevi bir inanç olan Falun Gong'u uyguladığı için tutuklandı ve üç yıl boyunca bir gözaltı merkezi ve hapishanede işkence gördü. Bir yıl sonra serbest bırakıldığında akıl hastanesine götürüldü ve 10 ay boyunca işkence gördü.

Deyang Şehrindeki yetkililer 7 Mart 2011 tarihinde dört Falun Gong uygulayıcısını yargılamayı planladı. Duruşma, yasadışı bir şekilde tutuklanan diğer uygulayıcıları Adliye içine çekmek için bir tuzaktı. Duruşma sonrasında iptal edildi.

Bayan Yang Yonghui dahil, toplam 22 uygulayıcı o gün tutuklandı. Polis karakolundaki memurlar, rızası olmadan Bayan Yang'ın kanını aldı ve adresini vermesi için ona işkence yaptılar. Polisler daha sonra evini yağmaladılar ve eşyalarına el koydular.

Bayan Yang, üç ay ve bir yılla itham edildi, hapishanede dört buçuk yıla mahkûm edildi. İtiraz ettikten sonra cezası üç yıla indirildi. Temyiz sırasında, zulmü protesto etmek için açlık grevi yaptı. Guanghan Gözaltı Merkezi'ndeki gardiyanlar onu yatağa kelepçeledi ve bir ay boyunca zorla besledi. Besleme tüpü birkaç kez yemek borusu yerine nefes borusuna sokuldu ve Bayan Yang acıdan bayıldı.

Bayan Yang, Sichuan Eyalet Kadınlar Hapishanesi'ne gönderildi. O, tuvaleti kullanmak için izin istemeyi reddetti, bu yüzden gardiyanlar, onu uykudan mahrum etti, el işçiliği yapmaya ve Falun Gong'u karalayan materyalleri okumaya zorladı. Bayan Yang, 2014 Mart 'ta serbest bırakıldı.

Çin rejiminin Falun Gong hakkındaki karalayıcı propagandası tarafından aldatılan Bayan Yang'ın kocası, Nisan 2015'te onun için polisi aradı. Bayan Yang, bir yatağa bağlandığı ve elektrikli coplarla şok verildiği Guanghan Akıl Hastanesi'ne götürüldü. O ayrıca, sinirlere zarar veren ilaçlar da almaya zorlandı. Bayan Yang, 3 Şubat 2016 tarihinde serbest bırakıldı.

İlgili raporlar:

- Sichuan Eyaleti, Guanghan Şehrindeki Uygulayıcılar, Yasadışı Bir Şekilde Tutuklandı ve Mahkûm Edildi

- Sichuan Eyaleti, Deyang Şehrindeki Luojiang İlçe Mahkemesi Tarafından Tutuklanan Uygulayıcılara İlişkin Daha Fazla Bilgi

Çince metin: http://www.minghui.org/mh/articles/2016/2/26/四川广汉市杨永慧遭三年冤狱、精神病院迫害-324634.html

İngilizce metin: http://en.minghui.org/html/articles/2016/3/3/155783.html

Clearharmony'de yayınlanan tüm makaleleri kopyalayabilir ya da çıktı alabilirsiniz, fakat lütfen kaynak belirtiniz.