Bir Aile Parçalandı: 63 Yaşındaki Baba Eski Çin Liderine Dava Açtı

63 yaşındaki Falun Gong uygulayıcısı Wang Shusen, Jiang'ın Falun Gong'a karşı başlattığı zulüm kampanyasında, oğlunun ölümünden ve tüm ailesinin çektiği acıdan sorumlu olduğunu belirterek, 2015 yılı Eylül ayında eski Çin Lideri Jiang Zemin'e karşı suç duyurusunda bulundu.

Bay Wang, 2001 yılında tutuklandı ve Falun Gong'a olan inancından vazgeçmeyi reddettiği için bir yıllığına çalışma kampına gönderildi. 2005 yılında tekrar tutuklandı, fakat Bay Wang kaçmayı başardı ve başka eziyetlerden kaçınmak için evinden uzak durmak zorunda kaldı.

Bay Wang'ın tek oğlu Bay Wang Jianguo, 2006 yılında 30 yaşındayken işkenceyle öldürüldü. Gelini de zulümden kaçınmak için son sekiz yıldır evinden uzakta yaşamak zorunda kaldı.

81 yaşındaki annesi, ağlayarak ve torununun resmini tutarak, gece gündüz sokaklarda dolaştı.

Küçük kız kardeşi de, birçok kez yasadışı bir şekilde gözaltına alındı, işkence gördü ve psikiyatrik ilaçlarla zehirlenmişti.

Aşağıda ailesinin katlandığı zulme dair Bay Wang'ın kişisel anlatımı bulunmaktadır.

Tek Oğlum Ölene Kadar İşkence Gördü

Benim tek oğlum Wang Jianguo, 2000 yılında iki yıl boyunca bir çalışma kampında gözaltında tutuldu. O ve karısı, 2 Mart 2006 tarihinde Falun Gong'u uyguladıkları için tekrar tutuklandılar. İkisi de Jilin Şehri Gözaltı Merkezi'ne götürüldüler. Gelinim daha sonra Changchung'daki Heizuizi Çalışma Kampı'na transfer edildi.

Oğlum 30 yaşındayken tutuklandıktan 40 gün sonra gözaltı merkezinde hayatını kaybetti. Cesedi bize verilmedi. Onun anısına bir yas çadırı kurduk, fakat polis tarafından yıkıldı.

Gözaltında Zulüm Gördü ve Çalışma Kampında Dövüldü

28 Ağustos 2001 tarihinde, telefon direklerine Falun Gong broşürleri ve zulüm hakkında materyaller yapıştırdığım için köylüler beni polise şikayet etti. Dört polis memuru beni karakola götürdü. Ayrıca evimi baskın düzenlediler. Acımasızca dövüldüm ve tekmelendim, geceyi dondurucu soğukta titreyerek geçirdim ve ertesi gün Jilin 3 Nolu Gözaltı Merkezi'ne götürüldüm.

28 gün boyunca gözaltı merkezinde tutuldum. Dondurucu soğuğa maruz kalırken ve soğuktan titreyene kadar üç gardiyan üstüme buz gibi soğuk su döktüler. Yerde buz gibi beton zemin üzerinde birçok kişiyle yan yana uyuduk. O zamandan beri çok zayıflamıştım.

İşkence illüstrasyonu: Dondurucu soğuk kurbanların üzerine soğuk su dökme

Eylül ayında, iki yıl boyunca, vahşice dövüldüğüm, yakından izlendiğim, uykudan mahrum bırakıldığı ve bir tahta üzerinde oturmaya ve uzun süren periyotlarla çömelmeye zorlandığım Huanxiling Çalışma Kampı'na transfer edildim.

Başka Çalışma Kampında Ağır İş

Aralık ayında, ben dahil 100'den fazla tutuklu, Jiutai Şehrindeki Yinmahe Zorunlu Çalışma Merkezi'nde tarlada ağır işçilik yapmaya götürüldük. Her gün saat 04.00'de çalışmaya başlıyor ve akşam saat 19.00'da bitiriyorduk. Çalışırken birbirlerimizle konuşmamız yasaktı. Bir kişi yavaşladığında ona sopa ile vuruluyordu.

Falun Gong'u uygulamayı durdurmaya söz vermediğim ya da bir pişmanlık beyanı yazmayı reddettiğim için aile ziyaretlerime izin verilmiyordu. Gardiyanlar, "Eğer 'dönüştürme'¹ yapılırsan aileni görebilirsin" diye söylediler. Bana her zaman en ağır işleri veriyorlardı ve bize köpeklerin bile yemeyeceği ve çorbanın içinde böcek ve pislikler bulunan yemekler veriyorlardı.

Serbest Bırakıldım Fakat Halen Zulüm Gördüm

2 Eylül 2002 yılında serbest bırakıldım, ancak yetkililer beni taciz etmeyi durdurmadı. Her gün 610 Ofisi'ne rapor vermek zorundaydım. Polisler devamlı evimi arıyorlardı.

2005 yılında bir gün, 610 Ofisi'nden² ajanlar ve karakoldan polis memurları, beni tutuklamak için evime geldiler. Onları Falun Gong'a yapılan zulme katılmamaları için ikna etmeye çalıştım, fakat beni dinlemediler. Kaçmayı başardım, fakat tekrar tutuklanmamak için evimden uzak durdum.

Not:

1. “Dönüştürme”: Falun Gong’dan vazgeçmeleri için bir uygulayıcıyı zorlamak amacıyla beyin yıkama ve işkencenin sıkı bir rejimi.

2. "610 Ofisi": Özellikle Falun Gong’u zulüm yapmak için kurulmuş bir kurumdur. Çin devletinin bu kuruma verdiği güç ÇKP’nin yönetimindeki, tüm diğer politik ve adli sistemlerin daha üstündedir.


Çince metin: http://www.minghui.org/mh/articles/2016/2/17/遭劳教酷刑-儿子被害死-王树森控告元凶-324249.html

İngilizce metin: http://en.minghui.org/html/articles/2016/2/27/155718.html

Clearharmony'de yayınlanan tüm makaleleri kopyalayabilir ya da çıktı alabilirsiniz, fakat lütfen kaynak belirtiniz.