Organ Hasadı Üzerine Minghui İnsan Hakları Raporunun Dağıtılmasının Önemi

Minghui İnsan Hakları Raporu: Falun Gong Uygulayıcıları Sistematik Olarak Organları İçin Çin'de Öldürüldü isimli Çin'deki Falun Gong uygulayıcılarından organ hasadı üzerine 98 sayfalık bir belge geçtiğimiz günlerde Minghui web sitesinde yayınlandı.

Bu geniş kapsamlı ve derinlemesine raporlama göz önüne alındığında, daha fazla insana bu vahşet hakkında bilgi vermek için yerel bölgemizde 2000'den fazla kopyasını dağıttık. Diğer alanlardaki bazı uygulayıcılar henüz bunu yapmadı. Ben bu konudaki düşüncelerimi sizlerle paylaşmak istiyorum.

Bu belge birçok organ hasadı vakasının ayrıntılarını barındırmaktadır. Örneğin, 10. Bölümde karaciğer, dalak, pankreas ve her iki böbreği de dahil olmak üzere ıssız bir elektrik trafosunda beş organı alınan Tong Gefei isimli bir dilenciyi anlatan 2007 yılındaki South Wind Window dergisinden hikayesi paylaşılıyor.

11. Bölüm'de 30 yaşlarında bir ortaokul öğretmeni olan kadın Falun Gong uygulayıcısının hâlâ hayattayken organları çıkarıldı. Bu uygulayıcı, organlarının toplanması için götürülmeden önce acımasızca dövüldü ve defalarca tecavüzce uğradı.

Bu gibi vakaların kamuya duyurulması ciddi insan hakları ihlalleri konusunda bilinçlendirmeye yardımcı olacaktır.

Zaman ve yer gibi istatistiki veriler ve kaydedilen görüşmeler ile vakaların büyük bir oranı raporda bulunmaktadır. Bu, askeri hastaneler ve diğer hastanelerin sistematik organ toplamaya nasıl katıldıklarını ortaya koymaktadır.

Birçok Çinli, Parti'nin vahşetinin farkında ancak birkaçı rejimin en karanlık suçları - masum Falun Gong uygulayıcılarının organları için öldürüldüğü - hakkında nettir. Bu vahşeti sona erdirmek ve Çin halkının Çin Komünist Partisi'nden kurtulmasına yardımcı olmak için bu konuda daha fazla kişiye bilgi vermemiz gerekir.

Uygulayıcılar bu raporu oluşturmak için 10 yılı aşkın bir süre kanıt topladı ve çaba harcadılar. 2009 yılında David Matas ve David Kilgour tarafından yayınlanan Kanlı Hasat: Çin'deki Falun Gong Uygulayıcılarının Organ Hasadı kitabı da aynı zamanda bu rapora katkı sağlamaya yardımcı olmuştur.

Falun Gong zulmü 17 yıldır devam etmekte ve birçok kişi komünist partinin işlediği korkunç eylemlerden habersiz olduğu için hala kısmen devam etmektedir.

Bu rapor, akademisyenler ve araştırmacılar için daha uygun olabilir ve daha fazla kişinin Falun Gong uygulayıcılarından zorla organ toplama hakkında bilgi edinmesine yardımcı olacaktır.

Bu rapor organ toplama hakkında konuşmamızda bize daha fazla güven vereceği ve başkalarına içeriğini açıklamamızda yardımcı olacağı için uygulayıcıların vermeden önce raporu okuyacaklarını umuyorum.

Çince metin: http://www.minghui.org/mh/articles/2016/4/3/建议大量制作发放明慧网人权报告-326134.html

İngilizce metin: http://en.minghui.org/html/articles/2016/5/29/157204.html

Clearharmony'de yayınlanan tüm makaleleri kopyalayabilir ya da çıktı alabilirsiniz, fakat lütfen kaynak belirtiniz.