Kuzey İrlanda: Yağmura Rağmen İmza Toplandı

Kuzey İrlanda'daki Falun Gong uygulayıcıları, Antik Çin uygulamasını kamuoyuna anlatmak ve Çin'de devam eden acımasız zulmü açığa çıkarmak için 21 Mayıs 2016 tarihinde şehir merkezindeki Belfast Arthur Meydanı'nda bir etkinlik düzenlediler.

Yağan yağmura rağmen, birçok kişi durarak uygulayıcılar ile konuştu, zulmü kınamak için dilekçeyi imzaladı. Bazıları da Falun Gong uygulaması hakkında ayrıntılı bilgi istedi.İnsanlar Falun Gong'un barışçıl direnişi desteklemek için yağmurda dilekçeyi imzalarken

Geçen hafta dilekçeyi imzalayan bir hukuk fakültesi öğrencisi, bugün kız arkadaşını getirdi ve dilekçeyi imzalamasını istedi. Resimde, bir uygulayıcı için şemsiye tutarken

Bir genç Polonyalı adam, Çin'de devlet-destekli organ toplandığını işitmesi üzerine çok şaşırdı ve bunun neden Çin'de meydana geldiğini anlamadığını söyledi. Bir uygulayıcı Komünist Parti ideolojisinde manevi grubun varlığına tahammül edemediğini ona açıkladı.

Bunu anladığını çünkü Polonya'nın da 20 yıl önce komünist bir ülke olduğunu söyledi. Bu işe devam etmeleri için uygulayıcıları teşvik etti ve dilekçeyi imzaladı.

İngilizce metin: İngilizce Metin İçin tıklayınız

Çince metin: Çince Metin İçin tıklayınız

Clearharmony'de yayınlanan tüm makaleleri kopyalayabilir ya da çıktı alabilirsiniz, fakat lütfen kaynak belirtiniz.