İnancı İçin İkinci Kez Mahkum Edilen Liaoning'li Kadın Falun Gong'u Uyguladığı İçin Tekrar Yargılandı

66 yaşındaki bir kadın inanç özgürlüğü anayasal hakkını kullandığı için tekrar yargılandı.

Bayan Liu Suhuan birçok kez tutuklandı ve 1999 yılından bu yana Çin'de zulüm gören manevi inanç Falun Gong'u uygulamayı bırakmayı reddettiği için geçmişte iki kez hapse mahkûm edildi. O, çeşitli tesislerde işkence gördü ve toplam 11 yılını hapiste geçirdi.

Liaoning Eyaleti, Anshan Şehrinden Falun Gong uygulayıcısı Bayan Liu Suhuan

Bayan Liu'nun son duruşması, geçen sene 13 Kasım'da tutuklandıktan yedi ay sonra gerçekleşti. Tiexi Bölge Mahkemesi savcısı, onu hukukun uygulanmasını zayıflatmak için bir tarikat kullanma ve delil olarak ondan el konulan Falun Gong materyalleriyle suçladı.

Bayan Liu, 14 Haziran günü tekerlekli sandalyeyle mahkemeye çıktı. O, gözaltında tutulması sırasında çektiği acı nedeniyle gördüğü kötü muameleden kaynaklı ayakları üzerinde duramayacak kadar çok zayıftı.


Bayan Liu'nun savunma avukatı mahkemede Falun Gong'u kanunla yasadışı bir hale getiren Çin'de herhangi bir yasanın var olmadığını ve dolayısıyla zulmün yasadışı olduğunu savundu. Bu nedenle, en başında anayasal hakkını kullandığı için onun asla yargılanmaması gerekiyordu. Buna ek olarak, Falun Gong materyalleri onun yasal eşyalarıdır ve bırakın yasanın uygulanmasını zayıflatmayı bunlar hiç kimsede herhangi bir zarara neden olmamıştır.

Avukat savcılığın herhangi bir tanık üretemediğine dikkat çekti. Sonunda avukat Bayan Liu'nun kötü sağlığı doğrultusunda tıbbi kefaletle serbest bırakılması için başvuruda bulundu.

İlgili rapor:

Anshan Şehrinden Kız Kardeşler 16 Yıl Boyuna Zulüm Gördü


Çince metin: http://www.minghui.org/mh/articles/2016/6/20/曾遭十年冤狱-善良老太在轮椅上又被非法庭审(图)-330277.html

İngilizce metin: http://en.minghui.org/html/articles/2016/7/2/157649.html

Clearharmony'de yayınlanan tüm makaleleri kopyalayabilir ya da çıktı alabilirsiniz, fakat lütfen kaynak belirtiniz.