Suzhou: Çift İnançları İçin Yargılanmayla Karşı Karşıya

Suzhou Şehrinden evli bir çift, Çin komünist rejimi tarafından zulüm gören manevi disiplin Falun Gong'dan vazgeçmeyi reddettiği için, 7 Temmuz 2016 tarihinde yargılanmaları planlanıyor.

Gelin Hassas Element Şirketi'nde bir yönetici olan Bay Yang Hunan ve Kore dili tur rehberi olan eşi Bayan Cui Juan, 13 Mart 2016 tarihinde tutuklandı. Onlar sırasıyla, Huangli Gözaltı Merkezi ve Suzhou 4 Nolu Gözaltı Merkezi'nde tutsak edildi.

Bayan Cui'nin annesi daha yeni ayak ameliyatı olmuştu ve tutuklama gerçekleştiğinde hala bir tekerlekli sandalyeye bağlıydı. O, kızı ve damadının koşulsuz serbest bırakılmasını istedi, ancak polis iradesi dışında onu bir huzurevine göndermekle tehdit etti.

Bay Yang ve Bayan Cui, Falun Gong'u uygulamayı bırakmayı reddettiğinden, polis onların 18 yaşındaki oğluna odaklanarak taktik değiştirdi. Genci karakola gitmesi için kandırdılar ve onu sorguya çekip korkuttular. Polis hazırladıkları sorgulama kaydını ona imzalatmayı başardı.

Serbest bırakılması üzerine, çocuk olanları ailesine anlattı, "Ben daha önce böyle bir şey hiç yaşamadım. Bu memurların nasıl bu kadar aşağılık olduklarına inanamıyorum. Onlar benim kendi ebeveynlerime karşı isteksizce tanık olmam için beni aldattılar! "

Bay Yang ve Bayan Cui'nin akrabaları bir imza kampanyası başlattı ve bugüne kadar Bay Yang'ın serbest bırakılması için çağrıda bulunan dilekçeyi toplam 266 iş arkadaşı imzaladı.

İş arkadaşlarının Bay Yang'ın serbest bırakılması için imzaladıkları çağrıda bulunan dilekçe


İlgili Rapor:

Şirket Yöneticisi ve Karısı Falun Gong'u Uyguladığı İçin Tutuklandı

Çince metin: http://www.minghui.org/mh/articles/2016/7/1/苏州杨虎男夫妇被捕-公司老总、同事要求放人-330754.html

İngilizce metin: http://en.minghui.org/html/articles/2016/7/4/157682.html

Clearharmony'de yayınlanan tüm makaleleri kopyalayabilir ya da çıktı alabilirsiniz, fakat lütfen kaynak belirtiniz.