Danimarka: Danimarka'daki Tıbbi Personel Çin'in Canlı Organ Hasadı Karşısında Dehşete Düştü

Yıllık "Medikal Günler" (Lægedage) fuarı, 14-18 Kasım 2016 tarihleri arasında Kopenhag Bella Merkezi'nde gerçekleştirildi. Sağlık kuruluşları ve Danimarka Koleji Pratisyen Doktorları sponsorluğunda, bu yıl yaklaşık 5 bin kişi katıldı. Etkinliğe sağlık personeli, tıbbi ekipman firmaları, devlet kurumları ve finans kuruluşları katıldı.

Tutuklu Falun Gong uygulayıcılarından Çin Komünist Partisi'nin (ÇKP) devlet onaylı organ hasadı hakkında farkındalığı arttırmak için Zorla Organ Toplamaya Karşı Doktorlar (DAFOH) da organizasyonda bir stant kurdu. Birçok katılımcı zulme karşı dilekçeyi imzaladı.

Danimarka'daki Medikal Günler 2016'da stant açan Zorla Organ Toplamaya Karşı Doktorlar (DAFOH)

İnsanlar ÇKP'nin devlet onaylı canlı organ hasadına karşı dilekçeyi imzalarken


İnsanlığa Karşı İşlenen Akıl Almaz Bir Suç

Birçok doktor daha fazla bilgi öğrenmek için DAFOH standında durdu. Birçoğu, böylesi bir vahşetin bu gün ve bu çağda gerçekleşebileceğinin düşünülemez olduğunu söyledi.

Line Kolin, bir laboratuarda çalışıyor ve annesi bir doktor. Her ikisi de fuarda DAFOH dilekçesini imzaladılar.

Tıbbi personel Lis Hansen ve Jørgensen, Çin'deki canlı organ hasadına karşı dilekçeyi imzaladılar

Üçüncü ve dördüncü gün, meslektaşlarından haber alan birçok insan DAFOH standına geldi. Bir anestezi uzmanı, birçok canlı organ hasadı işleminde anestezi kullanılmadığını öğrenmesi üzerine dehşete düştü. Vahşeti durdurmak için yardım etmek istedi ve neler yapabileceğini sordu. Bir gönüllü, dilekçeyi imzalamasını ve arkadaşlarını ve yakınlarını bilgilendirmesini istedi.

Faroe Adaları'ndan bir doktor canlı organ hasadına karşı dilekçeyi imzalarken


Çinli Doktor: "Zulmün Böylesine Şiddetli Olduğunu Bilmiyordum"

Evsahibi organizasyonunun bir üyesi (ortada), canlı organ hasadına karşı dilekçeyi imzalarken

Bir doktor dilekçeyi imzaladıktan sonra bir süre meseleyi takip ettiğini ve ilk olarak 2013 Medikal Günler'inde bunu duyduğunu söyledi. Daha sonra organ hasadı üzerine araştırma raporlarının yazarı David Matas tarafından Danimarka'da düzenlenen bir seminere katıldı ve konuyla ilgili haberlere devam etti.

Ziyaretçiler arasında Danimarka'da çalışan Çinli bir doktor da vardı. O, Çin'deki insan hakları ihlallerini bildiğini, ancak ciddiyetinin farkında olmadığını söyledi. O, "Çin halkı için önemli bir şey yapıyorsunuz. Sizi destekliyorum" dedi.


Çince metin: http://www.minghui.org/mh/articles/2016/11/22/中共活摘器官罪行震惊丹麦医学界(图)-338021.html

İngilizce metin: http://en.minghui.org/html/articles/2016/11/24/160073.html

Clearharmony'de yayınlanan tüm makaleleri kopyalayabilir ya da çıktı alabilirsiniz, fakat lütfen kaynak belirtiniz.