Tayvan Milletvekili: Falun Dafa Dünyaya Doğruluk, Merhamet ve Hoşgörü Getiriyor

27 Haziran'da Ulusal Tayvan Üniversitesi'nde 2016 Falun Dafa Tecrübe Paylaşım Konferansı düzenlendiğinde, seçilmiş yetkililer desteklerini göstermeye geldiler. Parlamento üyeleri Liu Chien-kuo ve Hsu Chih-chieh'in yanı sıra Kaohsiung ve Chiayi şehir meclis üyeleri de vardı.

Milletvekilleri: Çabalara Daha Fazla Kişi Katılacak

Bay Liu, Çin'deki acımasız zulme rağmen uygulayıcıların inançlarını ayakta tutma kararlılığını takdir ettiğini söyledi. Özellikle, Falun Dafa'nın kurucusu Bay Li Hongzhi'nin uygulamayı dünyaya tanıtmada muazzam zorluklara katlandığını belirtti. "Usta Li ve Falun Dafa'nın Dünyaya Doğruluk, Merhamet, Hoşgörü getirmesi nedeniyle her zaman derinden etkilendim" dedi.

O, yıllar boyunca dünya çapındaki uygulayıcıların daha fazla insanın uygulamayı bilmesini sağlamak ve bastırmayı durdurmaya yardım etmek için birbirlerini nasıl teşvik ettiklerini ve desteklediklerini de gözlemlemiştir. "Başaracağınıza inanıyorum ve içtenlikle iyi dileklerimi sunuyorum."

Yasama Komitesi (Yasama Yuan) üyeleri Bay Liu Chien-kuo (sağda) ve Bay Hsu Chih-chieh (solda) Falun Dafa'ya teşekkür ederlerken


Bir başka yasama meclisi üyesi olan ve uzun zamandır Falun Dafa'yı destekleyen Bay Hsu Chih-chieh , konferansın başarılı olması dileğiyle selamlarını gönderdi. O, uygulayıcıların Çin'deki zulmü sona erdirme çabalarına daha fazla insanın katılacağını söyledi.

Şehir Meclis Üyeleri: Doğru Şeyi Yapmak

Tayvan'ın ikinci büyük şehri olan Kaohsiung'daki bir şehir meclisi üyesi Bayan Chen Lina, Falun Dafa'yı uygulayan birçok kişiyi tanıdığını söyledi. "Onlar hayatın her kesimindenler. Ve onlar işlerinde gayretli ve sorumlu iyi insanlar."

Birçok uygulayıcının etkinliğe katılmak için başka ülkelerden geldiğini öğrenen Bayan Chen, doğru şeyi yapmak için bu kadar çok insanı bir arada görmekten mutlu olduğunu söyledi. "Merhametin pozitif enerjisini hissedebiliyorum - işte bu, Falun Dafa uygulayıcılarının diğer gruplardan farkı."

Şehir meclis üyeleri Bayan Chen Lina (Kaohsiung'dan) ve Bayan Wang Mei-hui (Chiayi'den), Falun Dafa uygulayıcılarının doğru şeyi yaptıklarını söyledi


Chiayi şehir meclis üyesi olan Bayan Wang Mei-hui, uygulayıcıları sık sık parklarda egzersiz yaparken gördüğünü söyledi. "Tayvan'da yüz binlerce uygulayıcı olduğunu ve hatta insanların bu konferans için diğer ülkelerden buraya seyahat ettiklerini duydum. Bu çok iyi olmalı" dedi.

Bayan Wang, Falun Dafa'nın Doğruluk-Merhamet-Hoşgörü ilkelerini söylemenin yapmaktan daha kolay olduğunu söyledi. "Fakat siz Falun Dafa uygulayıcıları bunu yaptınız. Bu nedenle, topluma olumlu değişiklikler getirdiği için biz Usta Li'ye teşekkür etmeliyiz."


Çince metin: http://www.minghui.org/mh/articles/2016/12/5/台湾政要祝贺法轮大法法会成功-338527.html

İngilizce metin: http://en.minghui.org/html/articles/2016/12/6/160230.html

Clearharmony'de yayınlanan tüm makaleleri kopyalayabilir ya da çıktı alabilirsiniz, fakat lütfen kaynak belirtiniz.