Amerika: "İnsan Hasadı" Belgeseli Columbia Üniversitesi'nde Gösterildi

Ödüllü belgesel "İnsan Hasadı" (Human Harvest), 1 Aralık 2016 tarihinde New York'taki Columbia Üniversitesi'nde gösterildi. Etkinliğe üniversitenin Falun Dafa Kulübü sponsor oldu. Filmi yaklaşık 50 kişi izledi. Geç gelen birkaç öğrenci oturacak boş koltuk bulamadı.

Film, tutuklu Falun Gong uygulayıcılarının hayati organlarının hasat edildiği Çin'in korkunç devlet onaylı uygulaması hakkındadır. İzleyiciler gösterimden sonra sıcak bir şekilde alkışladılar. Bazı seyirciler orada kalarak farkındalığı artırmak ve suçu durdurmak hakkındaki düşüncelerini paylaştılar.

Gösterimde bir uygulayıcı filmin geçmişini açıklarken

Gösterimden sonra bir izleyiciyle röportaj yapılırken

Columbia Üniversitesi'nden böbrek doktoru Cheryl Kunis, bazı hastalarının organ nakli için Çin'e gitmeyle ilgilendiklerini söyledi. O, onlara riski ve fikirlerini değiştiren canlı organ hasadı sorunlarını açıkladı.

Lisans öğrencisi Jeff Odgis, canlı organ hasadı konusunu bilmediğini söyledi. "Bunun korkunç olduğunu düşünüyorum. Bu, soykırımdan bu yana yaşanan en korkunç şey gibi görünüyor" dedi. O, bir hükümetin neden canlı organ hasadı yaptıracağını hayal edemediğini belirtti.

Genevieve filmin etkileyici olduğunu söyledi. O, bazı konulardan haberdardı, fakat filmde ortaya çıkarılan ayrıntıların hepsini bilmiyordu.

Bazı seyirciler, Çin komünist rejiminin organ hasadı suçlarının derhal durdurulması talebiyle Birleşmiş Milletler'e teslim edilecek dilekçeyi imzaladılar. Doktor Kunis bunun büyük bir sorun olduğunu belirterek, Dünya Sağlık Örgütü ve BM'in Çin rejimine baskı yapmak için bir şeyler yapabileceğini umduğunu ifade etti.

Bazı seyirciler, ertesi gün, film gösterimi için minnettarlıklarını ifade eden ve gelecekteki etkinlikler hakkında bilgilendirilmek istediklerine dair e-postalar gönderdiler. Kulüp gelecekte daha fazla gösterim yapmayı planlıyor.

Kulüp, Falun Dafa'nın güzelliğini yaymak ve Çin'de uygulamaya yapılan zulüm hakkında farkındalık yaratmak amacıyla 1999 yılında kurulmuştur.


Çince metin: http://www.minghui.org/mh/articles/2016/12/6/哥伦比亚大学首映真相纪录片《活摘》(图)-338573.html

İngilizce metin: http://en.minghui.org/html/articles/2016/12/7/160247.html

Clearharmony'de yayınlanan tüm makaleleri kopyalayabilir ya da çıktı alabilirsiniz, fakat lütfen kaynak belirtiniz.