İnsan Hakları Günü: İsveç ve Almanya'da Falun Gong'a Yapılan 17 Yıllık Zulmü Sona Erdirme Çağrısı

10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü'nde Falun Gong zulmüne dikkat çekmek için dünya çapında çeşitli etkinlikler düzenlendi. Aşağıda, İsveç ve Almanya'da yapılan faaliyetlerin ayrıntıları bulunmaktadır.

İsveç Göteborg Halkı Falun Gong'u Destekledi

İsveç'teki Falun Gong uygulayıcıları, İnsan Hakları Günü'nde Göteborg'daki Kungsportsplatsen'de toplanarak Çin'de Falun Dafa'ya uygulanan zulmü, özellikle de akıl almaz zorla organ hasadı suçlarını açığa vurdu.

Ayrıca insanlardan 17 yıl önce zulmü başlatan eski Çin diktatörü Jiang Zemin'in yargılanması için çağrıda bulunan dilekçe imzalamalarını da istediler. Şu ana kadar iki milyondan fazla kişi benzer dilekçeleri imzaladı.

İsveç Göteborg'daki uygulayıcılar zulüm hakkında farkındalık yaratırken

Yoldan geçenler, uygulayıcılarla zulüm hakkında konuşurken

İnsanlar zulmü durdurmaya yardımcı olmak için dilekçeyi imzalarken

Emekli bir diş hekimi, torunlarıyla bir posterin önünde durdu ve onlara Çin'de neler olduğunu açıkladı. O, gösterilen beş takım Falun Gong egzersizini işaret ederek bir uygulayıcıya "Bu insanların şimdi en çok ihtiyaç duyduğu şey - huzur" dedi.

Almanya, Freiburg'daki Dilekçe Kampanyası

Almanya ve İsviçre'den Falun Gong uygulayıcıları, zulüm hakkında farkındalığı arttırmak ve imza toplamak amacıyla 10 Aralık'ta Freiburg'da toplandılar.

Turistler ve yerel halk, organ hasadını sona erdirmek için dilekçeyi imzalarken

İnsan Hakları Günü bu yıl Cumartesi gününe denk geldi ve birçok kişi Noel hediyeleri için alışveriş yapıyordu. Uygulayıcılar sabah saatlerinde Noel Pazarı'nın girişine yakın bir yere bir bilgi standı kurdular. Geceleyin ise, uygulayıcılar zulümde hayatlarını kaybeden uygulayıcıların anısına bir mum ışığı nöbeti düzenlediler.

Zulümde öldürülenler için mum ışığı nöbeti

Alman bir adam zulmü sona erdirmek için dilekçeyi imzalarken

Genç Alman bir kadın dilekçeyi imzalamak için durdu ve "Herkes Noel için alışveriş yapıyor ve tatilin tadını çıkarıyor. İnsan Hakları Günü'nün yılın bu gününe denk gelmesinin nedeni, tatilin keyfini çıkarırken, insanlara ayrıca daha az şanslılara dikkat etmeleri ve haklarını korumaları gerektiğini hatırlatmak. İnsan haklarını korumak kendimizi korumaktır" dedi.

Çinli bir çift, internetten zulmü ve organ hasadını duyduklarını söyledi. Kadın, İnsan Hakları Günü'nde dilekçeyi imzaladığı için memnun olduğunu söyledi. Kocası, "Dünya zulmü sona erdirme çabalarınızı desteklemeli. Vicdan mahkumlarından organ hasadı yapılmasından daha ciddi bir insan hakları ihlali yok" diyerek hemfikir oldu.

Çinli çift dilekçeyi imzalarken


Çince metin: http://www.minghui.org/mh/articles/2016/12/13/世界人权日-德国弗莱堡举办反迫害征签(图)-338900.html

İngilizce metin: http://en.minghui.org/html/articles/2016/12/14/160330.html

Clearharmony'de yayınlanan tüm makaleleri kopyalayabilir ya da çıktı alabilirsiniz, fakat lütfen kaynak belirtiniz.