İsveç: Falun Gong Uygulayıcıları Bilgilendirme Günü Düzenlediler

İsveç'teki Falun Gong uygulayıcıları, Çin Yeni Yılı boyunca kent merkezinde, halk kütüphanesinde ve Stockholm çevresindeki yerel topluluklarda ve okullarda Bilgilendirme Günü etkinlikleri düzenlediler. Faaliyetler, Falun Gong'un faydalarını tanıttı ve Çin Komünist Partisi (ÇKP) tarafından uygulamaya yapılan zulmü, özellikle de ÇKP'nin canlı uygulayıcılardan organ hasadı vahşetini açığa vurdu.

Falun Gong uygulayıcıları, 4 Şubat 2017'de Mynttorget'ta egzersizlerini gösterirken

Yoldan geçenler, Mynttorget'taki panolardan Falun Gong'u öğrenirken

Uygulayıcılar, ÇKP'nin Falun Gong zulmü hakkında insanlarla konuşurken

Birçok kişi ÇKP'nin vicdan mahkumlarına uyguladığı zorla organ hasadına son vermesini isteyen dilekçeyi imzalamak istedi.

Uygulayıcıların huzurlu egzersiz gösterimi ve rahatlatıcı müzik Mynttorget'taki birçok insanın dikkatini çekti. Kuzey İsveç'ten genç bir çift uygulama hakkında biraz bir şeyler öğrendikten sonra egzersizleri öğrenmek istedi. Kocası tanıtım broşürünü göğsünde tutarken Falun Gong'u bulduğu için mutluydu. O, evinin yakınında bir grup egzersiz alanı olup olmadığını öğrenmek için sabırsızlanıyordu ve olduğunu öğrenince memnun oldu. Bir uygulayıcıya, "Geri döndüğümde buna bakacağım" dedi.

Başka bir çift, böylesine büyük bir uygulamaya zulmetmenin saçma olduğunu söyledi. Adam, Seul'u ziyareti sırasında bir Falun Gong grubunun egzersizini gördüğünü açıkladı. Çift Çin'i ziyaret etmiş ve Çin kültürünü, özellikle Geleneksel Çin Tıbbı'nı sevmişti. Onlar, uygulayıcılara Falun Gong'tan bahsettikleri için tekrar tekrar teşekkür ettiler.

Pek çok kişi Çin'deki zulme bir son vermeye çağrıda bulunan dilekçeyi imzalamak için inisiyatif aldı.


Çince metin: http://www.minghui.org/mh/articles/2017/2/5/瑞典法轮功学员市中心举办信息日(图)-342711.html

İngilizce metin: http://en.minghui.org/html/articles/2017/2/10/162137.html

Clearharmony'de yayınlanan tüm makaleleri kopyalayabilir ya da çıktı alabilirsiniz, fakat lütfen kaynak belirtiniz.