Roma, İtalya: Halk Çin'deki Falun Gong Zulmüne Karşı Çabayı Destekledi

Falun Gong uygulayıcıları, Çin Komünist Partisi'nin (ÇKP) organları için Çin'deki uygulayıcıları devlet-onaylı öldürmesine farkındalık yaratmak için 8 Şubat 2017 tarihinde İtalya, Roma'daki Çin Büyükelçiliği önünde halka açık faaliyetler düzenlediler. Falun Gong egzersizlerini gösterdiler ve afiş ve posterler kurdular.

Stefania isimli bir kadın uygulayıcı Dana'ya "Harikasınız. Sizinle gurur duyuyorum. Sizler gerçekleri açığa çıkarıyor ve insanlara cesurca Çin'de neler olduğunu anlatıyorsunuz. Onlar [ÇKP] katiller ve suçlular" dedi. O, zulmü durdurmaya yardım etmenin en iyi yolun farkındalığı arttırma olduğunu da ekledi.

Bay Domasso, broşürü okuduğu sırada bir uygulayıcıyı dinlerken

Roma'dan Bay Domasso, uygulayıcıların Çin'de zulüm gördüklerini ve hatta organları için öldürdüklerini duyması üzerine duyduğu şoku ve üzüntüyü dile getirdi. O, zulme karşı dilekçeyi imzaladı ve broşürlerden aldı.

Avusturyalı bir kadın Falun Gong'u öğrenmek isterken

Roma'da yaşayan Avusturyalı bir kadın uygulayıcıları izlemek için durdu. O, Falun Gong zulmünü duyduğunu ancak Çin'deki organ naklini yürüten Huang Jiefu'nun Vatikan'daki Organ Kaçakçılığı ve Organ Nakli Turizm Zirvesi'ne katıldığını öğrendiğine şaşırdığını söyledi.

Roma'da Falun Gong hakkında nerede daha fazla bilgi edinebileceğini sorduğunda, uygulayıcılar onu açık hava grup egzersiz alanına yönelttiler.

Falun Gong uygulayıcıları, Çinli turistler ve gazeteciler de dahil olmak üzere, yoldan geçenlerin dikkatini çekti.

Çinli turistlerle rehberi egzersizleri gösteren uygulayıcılar tarafından durduruldu. Bazıları "Falun Gong" dedi. Bazı turistler ise Çin'deki zulüm hakkında kitapçıklar aldı.


Çince metin: http://www.minghui.org/mh/articles/2017/2/11/罗马使馆前民众支持法轮功反迫害(图)-342957.html

İngilizce metin: http://en.minghui.org/html/articles/2017/2/12/162153.html

Clearharmony'de yayınlanan tüm makaleleri kopyalayabilir ya da çıktı alabilirsiniz, fakat lütfen kaynak belirtiniz.