Yeni Zelanda: Waitangi Günü Kutlamasında Farkındalığı Arttırma

Falun Gong uygulayıcıları, 6 Şubat'ta Yeni Zelanda'nın kuruluş belgesi olan Waitangi Antlaşması'nın 1840'da imzalanması anısına bir bayram olan Waitangi Günü kutlamalarına katıldılar.

Waitangi'daki kutlamaya her yıl yaklaşık yüz bin kişi katılmaktadır. Uygulayıcılar, bu fırsatı Çin'deki Falun Gong zulmünü halka anlatmak için kullandılar.

Uygulayıcılarla konuşan herkes, Çin'deki Falun Gong uygulayıcılarına karşı işlenen zorla organ hasadı vahşetini kınamak için dilekçeyi imzaladı. Hatta bazıları arkadaşları için birkaç dilekçe formu aldı. Onlar imzalı formları uygulayıcılara geri göndereceklerine dair söz verdiler.

Birçok kişi de egzersizleri öğrenmekle ilgilendi.

Maori'li bir kadın olan Robin York, rahmetli kocasının yarı Çinli olduğunu ve kendisinin Çin kültürünü sevdiğini söyledi. O, zulmün kabul edilemez olduğunu ve bunu arkadaşlarına anlatacağını söyledi.

Üç denizci dilekçeyi imzaladı. "Bu insanlık dışı" dedi onlardan biri.

Yedi yaşındaki Hineari, oturma meditasyonu uygulayıcılarla birlikte yaparken

Yedi yaşındaki Hineari ailesi ile kutlamaya geldi. O, uygulayıcıların oturma meditasyonuna üst üste iki gün boyunca katıldı. Hemen her iki bacağını çift lotus pozisyonunda katlamayı başardı ve bir saat meditasyonda oturdu.

Meditasyonun ardından Hineari, meditasyon yaparken diğer boyutlarda harika sahneler gördüğünü söyledi.

İkinci gün, büyükbabası onunla geldi ve onun uygulamaya olan ilgisinden memnun kaldı. O, Hineari'ye Waitangi'den arabayla sekiz saat mesafede olan evlerinin yakınında bir egzersiz alanı bulmasına yardım edeceğini söyledi.


Çince metin: http://www.minghui.org/mh/articles/2017/2/8/新西兰法轮功学员国庆日讲真相-342854.html

İngilizce metin: http://en.minghui.org/html/articles/2017/2/13/162170.html

Clearharmony'de yayınlanan tüm makaleleri kopyalayabilir ya da çıktı alabilirsiniz, fakat lütfen kaynak belirtiniz.