İsveç: Falun Dafa Faaliyetleri Farkındalığı, Desteği Arttırıyor

İsveçli Falun Dafa uygulayıcıları, 8 Nisan'da Kraliyet Sarayı yakınındaki bir halk meydanı olan Mynttorget'te farkındalığı arttırmak için faaliyetler düzenlediler.

8 Nisan 2017'de İsveç, Stockholm'deki Mynttorget halk meydanında gerçekleştirilen grup egzersizi

Yoldan geçenler Falun Gong panolarını okumak için durdular.

Çok sayıda turist ve yerel sakin daha fazla bilgi edinmek için durdu. Onlardan çoğu, uygulayıcılarla konuştu ve Çin'deki acımasızlıkları sona erdirmek için çağrıda bulunan dilekçeleri imzaladı.

Bir lise öğrencisi olan Frank, daha önce Falun Dafa'yı, yaşayan uygulayıcılardan organ hasadı yapıldığı da dahil olmak üzere duyduğunu söyledi. "Çin'deki insan hakları ihlallerine odaklanan bir projeyi daha yeni tamamladım" dedi. "Ben elimden gelen yardımı yapacağım."

Yerel bir sakin olan Uppsala, daha önce Tibet'e gitmişti ve basit Çince konuşabiliyordu. "Çin'de neler olduğunu biliyorum. Aslında birçok arkadaşım da, Çinli komünistlerin gözaltı, işkence ve zorla organ hasadı da dahil olmak üzere insanlara nasıl kötü muamele yaptığının farkında. Sonunda, hem İsveç adı hem de Çin adıyla dilekçeyi imzaladı.

Turistler ve halk uygulayıcılarla Falun Dafa hakkında konuşurken

Birçok kişi Çin'deki acımasızlığa son vermek için dilekçeleri imzaladı

Maria, oğlu Leon ile faaliyet alanında durdu. O, dilekçeyi imzaladı ve oğluna "Çin'deki insanlar organları içni öldürülüyor. Onlar inançlarından dolayı öldürüldüler. Onlara mutlaka yardım etmeliyiz" dedi. Leon başıyla onayladı ve o da, dilekçeyi imzaladı.

Faaliyetten bir gün önce, Stockholm'de bir kamyon saldırısı meydana geldi ve haber medya tarafından yaygın bir şekilde bildirildi. Bir kişi "Eğer Falun Dafa'yı daha fazla insan uygularsa, dünya daha iyi bir olur" dedi.


Çince metin: http://www.minghui.org/mh/articles/2017/4/10/瑞典法轮功学员举办信息日-民众支持制止迫害(图)-345459.html

İngilizce metin: http://en.minghui.org/html/articles/2017/4/12/162819.html

Clearharmony'de yayınlanan tüm makaleleri kopyalayabilir ya da çıktı alabilirsiniz, fakat lütfen kaynak belirtiniz.