Oregon, Kaliforniya ve Missouri'deki Yakın Tarihli Falun Gong Faaliyetleri

Geçen hafta Oregon, Kaliforniya ve Missouri'den Falun Gong uygulayıcıları, bu antik Çin gelişim uygulamasını halka tanıtan üç toplum etkinliğine katıldılar.

Oregon Portland'daki uygulayıcılar, 41. Gül Şenliği Şehir Fuarı'nda Starlight Geçit Töreni'nde performans gerçekleştirdiler ve en yüksek ödül olan En İyi Aydınlatma Çekiliş Ödülü'nü kazandılar.

100 yılı aşkın bir tarihe sahip olan geçit törenine katılan yaklaşık 100'e yakın grubun performanslarını 300.000'den fazla kişi izledi. Geçit töreni TV'de canlı olarak yayınlandı.

Falun Gong'un girişi

Falun Gong gemisi

Portland'daki yerel izleyici, 2015'ten bu yana resmi Starlight Geçit Töreni web sitesinin ana sayfasında sergilenen Falun Gong'un etkileyici gemisine aşinaydı. Birçok kişi "Falun Gong"un temel ilkeleri olan "Doğruluk-Merhamet-Hoşgörü"ye dünyanın ihtiyacı olduğuna hemfikirdi. Seyircilerin bazıları yerel egzersiz alanına katılmakla ilgilendiklerini belirttiler.

Starlight Geçit Töreni web sitesinin ana sayfasındaki Falun Gong'un gemisi

Kuzey Kaliforniya'da bir şehir olan San Leandro'daki uygulayıcılar Vişne Festivali'nde bir stant açtılar ve Çin'deki Falun Gong zulmünü kınayan dilekçeye imza topladılar.

İnsanlara zulüm anlatılırken

Egzersiz gösterimi

Uygulayıcılar, bu 108 yıllık yerel etkinliğe 2000'lerin başından beri her yıl katılmaktadırlar.

Zulme karşı Falun Gong'un barışçıl direnişini desteklemenin yanı sıra pek çok katılımcı, egzersizleri öğreten ücretsiz atölyeye de kaydoldu.

Jeanie Villela Çin'de yaşanan zulümden endişe duyuyordu. "İnançları nedeniyle insanları hapse atmak yanlış. Zorla organ hasadı kesinlikle kötü" dedi ve "Bir gün Komünist Parti adalet önüne getirilecek" diye devam etti.

Missouri'deki uygulayıcılar, Kimmswick'deki Çilek Festivali'ne katıldılar. Alman göçmenler tarafından kurulan bu 100 yılın üzerindeki arkeolojik kentteki etkinliğe Falun Gong uygulayıcılarının ikinci kez katılışıydı.

İnsanlara Falun Gong ve zulüm anlatılırken

Egzersiz gösterimi

Birçok yerel sakin, huzurlu meditasyon uygulamasını öğrenmekle ilgilendiklerini belirtti.

Yerel bir hemşire olan Ann, günümüz insanlarının zihinlerinin giderek yüksek teknoloji tarafından işgal edildiğine inandığını söyledi. O, bir hastanenin acil servisinde çalışırken, sokakta yürürken cep telefonlarının dikkatlerini dağıtması nedeniyle yaralanan birçok kişi görmüştü. Ann, gelenekleri korumanın önemli olduğuna inanıyor ve meditasyonun ona enerji verebileceğini hissediyor.

Ann, bir yığın Falun Gong materyali aldı ve bu antik uygulamayı bu küçük kasabaya getirdikleri için uygulayıcılara teşekkür etti.


İlgili Çince makaleler:

http://www.minghui.org/mh/articles/2017/6/4/北加州樱桃节-民众谴责中共活摘器官暴行(图)-349162.html
http://www.minghui.org/mh/articles/2017/6/9/法轮功花车获玫瑰节星光游行最高奖(图)-349371.html


Çince metin: http://www.minghui.org/mh/articles/2017/6/8/在密苏里州历史小镇草莓节上介绍法轮功(图)-349324.html

İngilizce metin: http://en.minghui.org/html/articles/2017/6/10/164211.html

Clearharmony'de yayınlanan tüm makaleleri kopyalayabilir ya da çıktı alabilirsiniz, fakat lütfen kaynak belirtiniz.