Avustralya: Falun Dafa Uygulayıcılarının Zulmü Sona Erdirme Çabalarına Halk Destek Gösterdi

Her Cuma günü öğleden sonra, Sydney şehir merkezindeki Hyde Parkı ziyaret edenler huzurlu egzersizleri yapan, yoldan geçenlerle bu antik manevi uygulama hakkında konuşan bir grup Falun Gong uygulayıcısını görürler.

Uygulayıcılar Çin Komünist Partisi'nin kâr amaçlı organlarını hasat etmek için uygulayıcıları devlet-onaylı öldürmesi de dahil olmak üzere, Çin'de Falun Gong'a yapılan zulme farkındalığı arttırmak için 9 Haziran günü öğle saatlerinde parkta toplandılar. Bu vahşeti öğrenen insanlar, bunun sona ermesi için çağrıda bulunan dilekçeyi imzaladılar.

Sydney'deki uygulayıcılar Hyde Parkı'nda Falun Gong egzersizlerini gösterirken

Bir grup uygulayıcı huzurlu müzik eşliğinde egzersizleri yaparken, diğerleri bilgi materyalleri dağıttı ve yoldan geçenlerden imza topladı.

Sue, torunuyla parkta geziniyordu. Uygulayıcıların ne yaptığını anladıktan sonra dilekçeyi ve federal Parlamento Üyesi için bir kartpostalı imzaladı. O, zorla organ hasadının kavramanın ötesinde olduğunu hissetti."Bu tamamen kabul edilemez ve izin verilemez" dedi. Torunu mavi bir origami lotus çiçeği almaktan mutluydu.

Sue, Çin'deki Falun Gong zulmünün sona ermesi için çağrıda bulunan dilekçeyi imzalarken

Parktan geçen bir grup genç bayan, bilgi materyalleri almak ve Falun Gong ve devam eden zulüm hakkında konuşan bir uygulayıcıyı dinlemek için durdu. Çin Komünist Partisi'nin uygulayıcıları inanç özgürlüğünden yoksun bıraktığını ve onları organları için öldürdüğünü duymaları üzerine bayanlar hayrete düştüler ve ciddiyetle dilekçeyi imzaladılar.

Gençler, Çin'deki Falun Gong uygulayıcılarına karşı uygulanan zulmün acımasızlığını öğrendikten sonra dilekçeyi imzalarken

Katolik çalışmalar yürüten Raul Rojias ve Maureen Isa, zulüm ve zorla organ hasadı suçlarını ilk kez duydular. Onlar şok oldular ve Tanrı'nın izlediğini - insanlar suç işlerse, Tanrı onları cezalandıracaktır - dediler. İkisi de dilekçeyi imzaladı ve zulüm görenlere yardım etmenin onların sorumluluğu olduğunu söylediler.

Sydney'deki insanlar Falun Gong'a destek vermek için dilekçeyi imzalarken

Bayan Irene Rapp dilekçeyi imzaladı ve bir uygulayıcıya 15 yıl önce Londra'da zorla organ hasadını duyduğunu söyledi. O, böyle bir şeyin bunca yıl sonra hala devam etmesinin akıl almaz olduğunu ve bütün hükümetlerin bunu durdurmak için ayağa kalkması gerektiğini söyledi.

Venezuela'dan iki kız kardeş, çimler üzerinde egzersizleri yapan uygulayıcıları taklit etti. Bir uygulayıcı daha sonra onlara ikinci ve üçüncü takım egzersizi yapmalarını öğretti. Onlar ciddiyetle öğrendiler. Daha sonra minnettarlıklarını ifade etmek için uygulayıcıyı kucakladılar. Karınlarının önünde Falun'u döndürme hareketini yaparken güçlü bir enerji hissettiklerini ve egzersizleri yaparken kendilerini rahat ve mutlu hissettiklerini söylediler.

Farklı ülkelerden turistler, Falun Gong egzersizlerini uygulamayı öğrenirken

İsveç'ten bir çift, karısı onlara katılmak için yürümeden önce uzun bir süre uygulayıcıların oturma meditasyonunu izledi. Çift ayrılmadan önce dilekçeyi imzaladı.

Sydney'de yoldan geçen kişiler, Falun Gong uygulayıcılarının zulmü durdurma çabalarını desteklemek için dilekçeyi imzalarken

Uygulayıcıların farkındalığı artırma azmi ile giderek daha fazla Avustralyalı Falun Gong zulmünü öğrendi ve giderek daha fazla kişi zulmü sona erdirme çabalarını desteklemek için ayağa kalktı.


Çince metin: http://www.minghui.org/mh/articles/2017/6/13/悉尼民众签名支持法轮功反迫害(图)-349604.html

İngilizce metin: http://en.minghui.org/html/articles/2017/6/14/164264.html

Clearharmony'de yayınlanan tüm makaleleri kopyalayabilir ya da çıktı alabilirsiniz, fakat lütfen kaynak belirtiniz.