Belçika: Uygulayıcılar Eski Çin Diktatörünün Adaletin Önüne Çıkması İçin Çağrıda Bulundular

Belçika ve Hollanda'daki Falun Gong uygulayıcıları, AB-Çin Diyaloğu toplantı salonu yakınında, eski diktatör Jiang Zemin'inin adalete teslim edilmesi için Çin Başbakanı Li Keqiang'na çağrıda bulundular ve Falun Gong zulmünün durdurulması için barışçıl bir protesto gösterisi yaptılar.

Falun Gong, ilk kez 1992 yılında halka öğretildi ve 1999 yılına kadar yaklaşık 100 milyon kişi onu izledi. Falun Gong'un popülaritesini bir tehdit olarak algılayan Çin Komünist Partisi (ÇKP) eski başkanı Jiang Zemin, Falun Gong'a karşı bir şiddet kampanyası başlattı, bunun sonucu olarak binlerce kişi işkenceden öldü ve ayrıca bundan daha da fazla uygulayıcı organları için öldürüldü.

Falun Gong uygulayıcıları, Jiang Zemin'in adalete teslim edilmesi ve Çin'deki zulmün sona erdirilmesi için çağrıda bulundu

İnsanlar Falun Gong'u öğrenirken ve zulme karşı dilekçe imzalarken

Yoldan geçenler, yaşayan Falun Gong uygulayıcılarından toplanan organlar için Belçika hükümetinden, komünist rejiminin Çin liderleriyle görüşmesini isteyen bir dilekçe imzaladı.

Brüksel TV istasyonunun muhabiri, Falun Gong uygulayıcısı Nico ile ropörtaj yaptı

Brüksel TV istasyonunun ropörtajı

Avrupa Parlamentosu'nda çalışan David Prino, zulme karşı dilekçeyi imzaladı

Avrupa Parlamentosu'nda çalışan David Prino, bir uygulayıcıyla Falun Dafa'ya karşı yapılan zulüm hakkında ayrıntılı olarak konuştu. Organ toplama suçlarını duyduğunda şaşkına döndü ve hükümet yetkililerine konu hakkında bilgi vereceğini söyledi.

Muhammed, Çin rejiminin organ toplamasına karşı dilekçeyi imzaladı. Uygulayıcıların Doğruluk-Merhamet-Hoşgörü hakkındaki inancına destek verdiğini de belirtti


İngilizce metin: İngilizce Metin İçin tıklayınız

Çince metin: Çince Metin İçin tıklayınız


Clearharmony'de yayınlanan tüm makaleleri kopyalayabilir ya da çıktı alabilirsiniz, fakat lütfen kaynak belirtiniz.