Çeşitli Etkinliklerle 4’üncü Ortadoğu Fa Konferansı Türkiye’nin Başkenti Ankara’da Düzenlendi

28-31 Ağustos 2017 tarihleri arasında Türkiye’nin başkenti Ankara’da bu sene 4’üncüsü olan Orta Doğu Fa Konferansı düzenlendi. Konferansın çoğunluğunu Türk ve diğer Orta Doğu ülkelerinden gelen uygulayıcılar oluşturdu.

28-29-30 Ağustos tarihlerinde, 3 gün boyunca Türkiye’nin başkenti Ankara’nın çeşitli yerlerinde aktiviteler düzenlendi. Dördüncü gün, 31 Ağustosta ise deneyim paylaşım konferansı düzenlendi.

28 Ağustos akşamı uygulayıcılar, Ankara’nın en popüler İş ve alışveriş merkezi olan Karum’da stand kurdular. Kurulan standın önünde uygulayıcılar egzersiz yaptılar ve mum ışığı nöbetinde oturdular. İlk gün 1,500’e yakın broşür dağıttılar ve Falun Dafa uygulayıcılarına karşı Çin’de yapılan zulmü anlatarak, farkındalık yarattılar.

Daha sonraki gün Ankara’lıların sık olarak gittiği piknik alanı Ahlatlıbel’de sabahtan akşama kadar aktiviteler düzenlediler. Hava kararana kadar uygulayıcılar egzersizleri yaptılar, gerçeği açıklayan broşürler ve kağıttan yapılmış lotus çiçekleri dağıttılar, hava karardığında Çin’de işkence sonucu hayatını kaybedenleri anmak amacıyla mum ışığı nöbetinde durdular.


Ankara’nın bilinen piknik alanı Ahlatlıbel’de egzersizleri yaparken

Ahlatlıbel piknik alanında hava karardıktan sonra Çin’de zulüm gören uygulayıcıları anmak için yapılan mum ışığı nöbeti

Aktivitelerin üçüncü gününde Ankara’daki kalabalık alışveriş merkezlerinden biri olan Taurus’ta, sabah 10:00’dan akşam 22:00’ye kadar egzersiz yapıldı, kağıttan yapılmış lotus çiçekleri ve gerçeği anlatan materyaller dağıtıldı. Alışveriş merkezini ziyarete gelen birçok kişi Falun Dafa egzersizlerine ilgi gösterdi ve egzersizleri öğrenmek istedi.

Alışveriş merkezinde gelen Melek isimli küçük bir kız egzersizlere katıldı. Egzersizlerin sonunda Melek, “Enerji aldım ve kendimi rahatlamış hissettim” dedi. Iraklı bir kadın olan Melek’in annesi de, Falun Dafa’yı sevdiğini ve eve gidince inceleyeceğini söyledi. Bir uygulayıcı onlara kağıttan yapılmış lotus çiçeği hediye etti.

Taurus Alışveriş merkezinde egzersizleri yapan Melek isimli küçük kız

Yine Alışveriş merkezinde egzersizleri yapan uygulayıcıları görerek, onlara katılan Sefa Yılmaz egzersizleri öğrendi. “Dışarıdan baktığımda hoşuma gitti ve denemek istedim. Dışarıdan seyrettiğimde herkesin yüzünde rahatlamış gibi bir tebessüm vardı. Değişik bir enerji akımına uğradım. Vücudumda bir rahatlık hissettim. Mide ağrım vardı, geçti” dedi. Ayrıca uygulayıcılardan grup halinde yapılan egzersiz alanları hakkında bilgi aldı, katılacağını söyledi.

Taurus Alışveriş merkezinde egzersizleri yapan Sefa Yılmaz

Aktivitelerin yapıldığı 3 gün boyunca yaklaşık 50 kişi egzersizleri öğrendi.

Son günde deneyim paylaşım konferansı düzenlendi. Deneyim paylaşım konferansında Türk ve diğer Orta Doğu ülkelerinden gelen uygulayıcılar deneyimlerini okudular.

Türk uygulayıcı Demet paylaşım yazısında, “Etkinlik süresince devletten alınacak izin sürecinin sorumluluğunu taşıyordum. Herkes ülke gündemini takip ediyor ve çeşitli spekülasyonlar dolaşıyordu. Korku, endişe, geri çekilme hepsi vardı. Her şeyin ortasında kalmış hissediyordum.” Dedi. Daha sonra kuvvetli Doğru Düşünceler yoluyla tüm bu kaygılardan sıyrıldığını ve gerekli izinlerin hepsini aldığını anlattı.

 
Deneyim Paylaşım konferasında yazısını okuyan Türk uygulayıcı Demet


Diğer bir uygulayıcı ise paylaşım yazısında, “Bir kişi kendi orjinine, gerçek benliğine geri dönmesi için ana elementi bencillik olan sahte benlikten kurtulması gerekmektedir” diyerek Falun Dafa’nın ilkeleri olan Doğruluk-Merhamet-Hoşgörü ile nasıl sahte benlikten kurtulduğunu anlattı.

Deneyim Paylaşım konferasında yazısını okuyan diğer bir uygulayıcı

Clearharmony'de yayınlanan tüm makaleleri kopyalayabilir ya da çıktı alabilirsiniz, fakat lütfen kaynak belirtiniz.