Antik Çin Hikayeleri: Sebep ve Sonuç Yasasına göre- Evlilik Dışı Bir İlişkiye Sahip Olmak Kişinin İyi Talihini Ortadan Kaldırır

Pei Zhang, Shanxi Eyaleti, Hedong bölgesinden bir adamdı. Babası, Tan Zhao adlı çok saygın bir Budist keşiş ile iyi bir arkadaştı. Tan Zhao, birinin yüzüne göre kaderini söylemede çok başarılıydı. Bir keresinde Pei Zhang'a kaderini anlattı. Keşiş Tan Zhao göre, Pei Zhang geniş ve yuvarlak bir alına sahipti ve kariyerinde son derece başarılı olmak için ilerliyordu.

Pei Zhang, kızlık soyadı Li olan bir kadınla evlendi. Ertesi yıl Pei Zhang görevini yapmak için Taiyuan'a gitti ve eşini evde bıraktı. Birkaç yıl sonra Keşiş Tan Zhao, Pei Zhang ile tekrar karşılaştığında şaşkına döndü. "Birkaç yıl önce, yüzünde şöhret ve zenginlik kazanacağını söyleyebiliyordum, servetin nasıl kötüye gitti" Geniş ve yuvarlak bir alnın vardı, ama şimdi alnın geri çekilmiş! Ek olarak, avuçlarında siyah qi'yi görebiliyorum. Tüm bu işaretler hayatının tehlikede olabileceğini gösteriyor. Dikkat etsen iyi olur. Yüz özelliklerinin kökten değişmesi sadece bir şey ifade edebilir: ahlaksız bir şey yapmış olmalısın. "

Uyarıyı duyduktan sonra, Pei Zhang son birkaç yıldır Taiyuan'daki davranışını gözden geçirmeye başladı. Taiyuan'da evlilik dışı bir ilişkisinin olduğunu ve ısrarla vicdanına ihanet eden başka bir şey yapmadığını itiraf etti. Keşiş Tan Zhao içini çekti ve ona, "Harika bir geleceğe sahip olman gerekiyordu, ama bunun değerini bilemedin, evlilik dışı bir ilişkiye sahip olduğun için, iyi şansını yok ettin. Ne yazık!"

Kısa süre sonra Pei Zhang, Keşiş Tan Zhao'nun tahmin ettiği gibi ölümcül bir felâketle karşılaştı. Hamamda yıkarken, astlarından biri karnını yararak onu öldürdü. Ölmeden önce tüm organları dökülmüştü.

İngilizce Metin İçin tıklayınız

Çince Metin İçin tıklayınız

Clearharmony'de yayınlanan tüm makaleleri kopyalayabilir ya da çıktı alabilirsiniz, fakat lütfen kaynak belirtiniz.