İrlanda: Killarney'deki Denge Fuarında Falun Gong'un Tanıtımı Yapıldı

"İrlanda'nın Sağlıklı Yaşam Tarzı Meraklıları İçin Birinci Etkinlik Olarak " belirlenen Denge Fuarı, 14 Ocak'ta İrlanda'nın güneybatısında bulunan Killarney şehrinde düzenlendi. Pek çok politikacı ve sporsever katıldı. Yerel Falun Gong uygulayıcıları, fuar katılımcılarına, huzur verici spiritüel uygulamayı tanıtacak bir stand kurdu.

Denge Fuarındaki Falun Gong standına Avrupa Parlamentosu üyesi Sean Kelly geldi

Avrupa Parlamentosu Üyesi olan Sean Kelly, Gaelic Athletic Vakfının Başkanı ve İrlanda Spor Enstitüsü Yönetim Kurulu Başkanı. Aralık 2013'te Çin'deki organ alımı ve toplanmasına ilişkin Avrupa Parlamentosu kararını imzalayanlardan biri. Karar, Çin Komünist Partisi'nin (ÇKP) Falun Gong uygulayıcılarına, özellikle de devlet onaylı olarak toplanan organ vahşetine karşı zulmü kınadı.

Fuara katılmaya davet edildi. Falun Gong standına gelerek bir gülümseme ile "Sizi destekliyorum. Sizi her zaman destekleyeceğim" dedi.


Turizm ve Spor Bakanlığı'ndan Brendan Griffin, bir Falun Gong broşürü ve bir origami lotus çiçeğini kabul etti

Turizm ve Spor Bakanlığı'ndan Brendan Griffin, fuarın açılış töreninde konuşmaya davet edildi. Daha sonra Falun Gong uygulayıcıları ile konuştu.

Bir uygulayıcı ona "Falun Dafa olarak da bilinen Falun Gong’un Doğruluk-Merhamet-Hoşgörü ilkelerini izlediği bir uygulamadır" dedi.


Tanınmış bir spor yorumcu olan Mícheál - Muircheartaigh,

Mícheál ó Muircheartaigh, 87 yaşında, İrlanda radyo ve televizyonunda tanınmış bir İrlandalı Gaelic oyun yorumcusudur. Kariyerinde harcadığı altmış yıl, Guinness Rekorlar Kitabında yer almasına sebep olmuştur.
Muircheartaigh, Falun Gong standını ziyaret ederek "Ben Falun Gong'u biliyorum. Kızım ve ben, Berlin'deki Brandenburg Kapısında Falun Gong egzersiz gösterisini izledik "dedi. Çin'deki Falun Gong zulmüne karşı bir dilekçe imzalamaktan mutluluk duyduğunu belirtti.

Donal Walsh Canlı Yaşam Vakfı Başkanı ve Kerry College of Further Education'ın Başkanı Mary Lucey, bir Falun Gong uygulayıcısı ile görüştü

Donal Walsh Canlı Yaşam Vakfı Başkanı ve İleri Eğitim Kerry Koleji Başkanı, Mary Lucey bir uygulayıcıya öğrencilerin yoğun program ve okulun son zamanlarından dolayı büyük baskıya maruz kaldıklarını söyledi. Ayrıca öğretmenlerin işe gitmek için erken kalkmak için baskıya maruz kaldığını da belirtti.

Falun Dafa Grubunu, öğrencilere Falun Gong'u öğretmek için üniversiteye davet etti. Egzersizlerin öğrencilerin öğrenmesi için kolay olacağını, öğrencilerin ve öğretmenlerin sağlığını iyileştirebileceklerini gözlemlediğini belirtti.

Birçok fuar katılımcısı, Falun Gong standını ziyaret etti. Bazı insanlar Falun Gong'un ana kitabı Zhuan Falun'u satın aldı . Bazıları Çin'deki zulme karşı dilekçe imzaladı. Bazı insanlar Falun Gong'u ilk kez öğrendi ve ona büyük ilgi gösterdiler. Birçoğu daha fazla bilgi için Falun Gong el ilanı aldı.

Arka Plan
Falun Gong, ilk kez 1992 yılında halka öğretildi. Çin genelinde yaklaşık 100 milyon insan, sağlığında ve karakterinde gelişmeler yaşadıktan sonra Falun Gong'u uygulamaya başladı. Çin Komünist Partisi (ÇKP) eski başkanı Jiang Zemin, bu spiritüel disiplinin gittikçe yaygınlaşan popülaritesini, ÇKP'nin ateist ideolojisine bir tehdit olarak algılayarak, 20 Temmuz 1999'da Falun Gong'u yasaklama emri çıkardı.

Minghui.org sitesi, son 18 yılda binlerce Falun Gong uygulayıcısının zulüm sırasında ölümlerini doğruluyor; gerçek sayının çok daha yüksek olduğu şüphesi var. İnançları yüzünden hapsedildiler ve işkence gördüler. Elde edilen kanıtlar, ÇKP'nin, organ ticareti endüstrisinde kar elde etmek için uygulayıcıların öldürülerek organ nakli yapıldığını gösteriyor.

Jiang'ın kişisel yönergesi altında ÇKP, polis ve yargı sistemlerini geçersiz kıldı, ayrıca tek görevleri Falun Gong zulmünü gerçekleştirmek olan bir güvenlik örgütü olan 610 Ofisi'ni kurdular.

İngilizce metin: İngilizce Metin İçin tıklayınız

Çince metin: Çince Metin İçin tıklayınız


Clearharmony'de yayınlanan tüm makaleleri kopyalayabilir ya da çıktı alabilirsiniz, fakat lütfen kaynak belirtiniz.