“Pazar Haberci”deki Makale — Alman Parkında Huzurlu Zihinler

31 Mart tarihli, Almanya'nın Pazar Haberci (Sonntagskurier) gazetesinde, “Kuşlar şarkı söylüyordu ve güneş parlıyordu. Geçtiğimiz Pazar günü Lippepark'ta hava çok ferahtı, ” diye yazıyor. Bu makale, Almanya'nın Luenen kentindeki Falun Gong uygulayıcılarının yaptığı meditasyon hakkındaydı.

Bu gazete 90.000'in üzerinde kopyalanarak, Luenen, Werne, Selm, Bork, Nordkirchen, Bergkamen-Nord ve Dortmund-Nord bölgelerine dağıtılmaktadır. “Zihinleri huzurlu — Falun Gong grubu, düzenli olarak Lippepark'ta buluşuyor” başlıklı makale, müzik eşliğinde yaptıkları egzersiz ile birlikte gözleri kapalı olan 14 uygulayıcıyı anlatıyordu. Egzersizler hem ayakta hem de oturma meditasyonunu içeriyordu.

Almanya gazetesi Pazar Habercisi (Sonntagskurier) 31 Mart'ta Luenen'deki Lippepark'taki Falun Gong uygulayıcılarının yaptığı meditasyonu anlattı

Makalede, Falun Gong, Doğruluk-Merhamet-Hoşgörü ilkelerine dayanan beş takım egzersizden oluştuğu anlatılıyordu. Geçen yıl egzersiz grubunu başlatan Jufeng Guo, “23 yıldır Falun Gong'u uyguluyorum” dedi. Düzenli olarak uygulayan uygulayıcılar daha fazla sağlık ve huzur sağlarlar. Bu nedenle uygulayıcılar bu beş takım egzersizi günlük olarak ya bireysel olarak ya da gruplar halinde yaparlar.

Guo, bir elektrik mühendisi olduğunu ve günde sekiz saat bir bilgisayarın önünde çalıştığını söyledi. “Boş zamanlarımda, sıklıkla güneş ışığında Falun Gong egzersizlerini yaparım. Zihnim sakinleşir ve bedenim daha enerjik bir hale gelir ”dedi. “Meditasyon yaparken, sakinliğimi ve gücünü yeniden kazanırım, ayrıca aklımı da temizlerim.”

Başka bir uygulayıcı olan 50 yaşındaki Darius Rottermund, Luenen'deki kültürlerarası şehir festivalinde Falun Gong'u öğrenmişti. “Luenen'de egzersizleri dışarıda yapmak rahatlatıcıdır ve egzersizler tatmin edici ve yatıştırıcıdır. Hayatım üzerinde çok olumlu bir etkisi oldu. Yani iç huzur ve netlik kazanmam için bana yardımcı oldu” diye açıkladı.

Bankacı Andreas Steinau, yumuşak hareketlerin enerji akışına yardımcı olduğunu söyledi. “Bir bataryayı şarj etmek gibi. Enerji seviyem düşükken egzersizleri yaparak şarj olabiliyorum. Ondan sonra fit ve sağlıklı hissediyorum. ”

Falun Gong'dan çok fayda sağladığını söyledi. “Az bir öz-disipline sahiptim. Falun Gong aracılığıyla kendimi daha çok geliştirdim. İş için erken kalkmakta kolaylaştı.”


İngilizce metin: İngilizce Metin İçin tıklayınız

Çince metin: Çince Metin İçin tıklayınız


Clearharmony'de yayınlanan tüm makaleleri kopyalayabilir ya da çıktı alabilirsiniz, fakat lütfen kaynak belirtiniz.