Frankfurt, Almanya: 19 Yıldır Falun Gong’a Karşı Süren Zulüm Hakkında İnsanlar Bilinçlendirildi

Dünya çapındaki uygulayıcılar, 25 Nisan Başvurusunun 19. Yıldönümünü anmak için , Frankfurt’taki ve çevre illerdeki Falun Gong uygulayıcıları ile toplanarak, 25 Nisan 2018 sabahı Çin Konsolosluğu önünde bir gösteri düzenledi.

Uygulayıcılar ayrıca, aynı gün öğleden sonra kalabalık şehir merkezinde bulunan St. Paul Kilisesi turist bölgesinde bir Bilgi Günü etkinliği düzenlediler. Zulüm hakkında farkındalık yaratmak ve bunun sona erdirilmesi için çağrıda bulundular.

25 Nisan Barışçıl Protesto'nun 19. yıldönümünü anmak için Çin Konsolosluğu'nda ve Frankfurt'taki St. Paul Kilisesi'nde yapılan etkinlik

Uygulayıcılar, “Falun Dafa'nın İyi, Doğruluk-Merhamet-Hoşgörü İyi”, “Falun Gong Zulmünü Durdur” başlıklı pankartlar ile, Çin Konsolosluğu'nun karşısında Falun Gong egzersizlerini yaptılar.

Arabalar oradan geçtikçe, sürücüler afişlerdeki mesajları görebiliyordu. Bazıları arabadan pencerelerini açtı ve pankartlardaki kelimeleri okudu.

70'li yaşlarındaki bir Alman uygulayıcı olan Anja, etkinliği düzenleyenlerden biriydi. Çin Konsolosluğu'nun, Çin dışındaki Falun Gong’u karaladığını ve kötülediğini söyledi. Ayrıca Falun Gong uygulayıcılarının faaliyetlerini sürdürmesini engellemeye çalıştıklarını da belirtti. 25 Nisan Barışçıl Protesto'nun ve anılmasının amacı, zulüm konusunda farkındalık yaratmaktı.

Uygulayıcılar, o öğleden sonra St. Paul Kilisesi önünde bir bilgi standı kurdular. Pankartlarında, “Çin Komünist Partisi Çin değil” yazıyordu, bu yazı birçok Çinli turistin ilgisini çekti.

Bir uygulayıcı, Çinli turistlerle dolu bir düzineden fazla otobüsün kilisenin önünde durduğunu söyledi. ÇKP'nin kötü doğasını açıklamasını ve aldatıcı yalanlarına inanmama konusunda yaptığı konuşmaları sessizce dinleyen birçoğuyla bir araya geldi. Onunla aynı fikirde olan bir genç Çinli adam şöyle bağırdı: "Evet! Yalanlara inanmayın!"

Çinli turistler Falun Gong gerçeği açıklama posterlerini okurken

70'li yaşlarındaki bir başka Alman uygulayıcı olan Beate, ÇKP'nin, hala hayatta iken, organları için Falun Gong uygulayıcılarının öldürdüğünü resmeden fotoğrafları gördüğünde şok olan bir Alman kadını ile tanıştığını söyledi. O, “Bugün hala bu devam ediyor mu?” diye sordu. Beate, ona zulüm ve ÇKP'nin devlet-destekli canlı organ toplaması hakkında konuştu, bunun üzerine kadın dilekçeyi imzaladı ve ÇKP'yi kınadı.

O gün, Avusturyalı olan Frankfurt'ta yaşayan bir kadın durdu ve daha fazla bilgi istedi. Beate'ye, bir hafta önce Salzburg'daki ABD merkezli Shen Yun Gösteri Sanatlarının gösterisini izlediğini söyledi. Gösterinin inanılmaz olduğunu ve Falun Gong'dan birkaç kez bahsedildiğini duyduğunu söyledi. Bu yüzden onun hakkında daha fazla şey öğrenmek istiyordu. Kesinlikle Frankfurt'ta bir Falun Gong bilgilendirme standına rastlamayı beklemiyordu, bu yüzden uygulayıcılara orada oldukları için çok minnettar oldu.


İngilizce metin: İngilizce Metin İçin tıklayınız

Çince metin: Çince Metin İçin tıklayınız

Clearharmony'de yayınlanan tüm makaleleri kopyalayabilir ya da çıktı alabilirsiniz, fakat lütfen kaynak belirtiniz.