Belçika: Çin Büyükelçiliği Önünde Zulmün Sona Ermesi İçin Protesto Gösterisi Yapıldı

Çin büyükelçiliği Brüksel'de Tervueren Caddesinin bir tarafındadır. 20 Temmuz 2018'de, Tervueren caddesinde, sarı tişörtlerde Falun Gong uygulayıcıları Çin'de Falun Gong'a karşı 19 yıldır süren zulmü barışçıl bir şekilde protesto etti. Bazı uygulayıcılar Falun Gong egzersizlerini beraber yaparlarken; bazıları da Çin’deki zulüm hakkında yoldan geçenlerle konuşuyorlardı. Motosiklet sürücüleri Falun Gong'a desteklerini göstermek için korna çalarak geçtiler.

Brüksel'deki Çin büyükelçiliği önünde yapılan protesto gösterilerinde, polis güçlerinin koruması ve savunma haline sesli bir şekilde olması genel bir durumdur. Ancak bugün, Falun Gong uygulayıcılarının yaptığı protesto sırasında polis, bir polis arabasında oturdu ve müdahale etme gereği duymadı.

Belçika'daki Çin büyükelçiliği önünde yapılan barışçıl Falun Gong protestosu

Yerel Falun Dafa (Falun Gong bir başka ismi) derneğinin temsilcisi olan Nick, “Bu protesto Çin'e, Çin halkına veya büyükelçiliğin çalışanlarına karşı değildir” dedi. “Çin'de Falun Gong'a karşı yürütülen zulmü protesto etmek için buradayız. 1999 yılında Çin Komünist Partisi (ÇKP) eski başkanı Jiang Zemin tarafından başlatıldı. Bugün hala devam ediyor.”

“Büyükelçilik çalışanlarının bunun hakkında düşünmelerini umuyoruz: Eğer ÇKP Doğruluk-Merhamet-Hoşgörü'nün kötü olduğunu söylüyorsa, o zaman iyi olan nedir? Umuyoruz ki personel kendi kararlarını ve seçimlerini yapabilir. ”

Brüksel'de Falun Gong'a Destek

Falun Gong uygulayıcıları Çin'deki zulmün sona erdirilmesi için Brüksel şehir merkezinde imza topladılar. Çin'deki insan hakları ihlallerini öğrenen birçok kişi dilekçeyi imzaladı.

Falun Gong uygulayıcıları Çin'deki zulüm hakkında oradan geçenler ile konuştu

İnsanlar zulmün sona ermesi için dilekçeyi imzaladılar

Verholst bir sosyal hizmet uzmanıdır. Dilekçeyi imzaladı ve Falun Gong egzersizlerini öğrenmeye ilgi gösterdi.

Bayan Duchesme, kardeşi ve meslektaşlarından Falun Gong'u duymuştu. Dilekçeyi de imzaladı.

Fransa'dan, Adele, Judith ve Jenny bir Falun Gong uygulayıcısıyla konuştu. Çin rejiminin Falun Gong uygulayıcılarını organları için öldürmelerinin kesinlikle kabul edilemez birşey olduğunu söylediler.

İngilizce metin: İngilizce Metin İçin tıklayınız

Çince metin: Çince Metin İçin tıklayınız


Clearharmony'de yayınlanan tüm makaleleri kopyalayabilir ya da çıktı alabilirsiniz, fakat lütfen kaynak belirtiniz.