Fransa : Genç Uygulayıcılar 2019 Minghui Yaz Kampında Unutulmaz Tecrübe Yaşadılar

(Minghui.org) 2019 Minghui Yaz Kampı, Fransa’nın kuzeydoğusundaki İsviçre’ye yakın bir kasabada gerçekleşti. Son sekiz yıldır, genç uygulayıcılar Falun Dafa okumaları, doğru düşünce yollamak, fotoğraf çekme ve el işi yapımı gibi aktiviteler yaparak uygulamadan fayda sağlamaktadırlar.

Fransa, İsviçre ve Almanya’dan yaşları 4 ile 17 arasında olan 37 genç uygulayıcı, bu yılki kampa katıldı. Her güne Falun Dafa egzersizleri ile başladılar. En kavgacı çocuklar bile huzur veren güçlü enerji alanında sakinleşiyorlardı.

Genç uygulayıcılar, 5 günlük fotoğraf kursundan sonra aileleri ve arkadaşları ile paylaşmak için yaz kampında pek çok fotoğraf ve video çekimini yaptılar.

Genç Falun Dafa uygulayıcıları kendi xiulian tecrübeleri hakkında konuşurken

Kız çocukları Klasik Çin Dansı temel prensiplerini öğrenirken

Çocuk uygulayıcılar sabah egzersizini yaparken

Kampçılar doğa gezisinin keyfini çıkarırken

Sanat Performansının Sonundaki Alkış Yağmuru

‘Doğruluk Merhamet Hoşgörü’ İlkelerini Takip Etme

8 yaşındaki Remy, evde meditasyon yaparken bacak ağrısından dolayı dinginlikte durmada sıkıntı yaşıyordu. O kampta diğer çocuklarla meditasyon yapmakdan büyük keyif aldı ve dinginliğini koruyabildiğini belirtti. Başarılı bir sekilde az bir acıya katlandı ve akabinde çok iyi hissetti. Remy’nin annesi oğlunun kampdan eve döndükten sonra konsantrasyonunun arttığını belirtti. Annesine klasik Çin dansının temel prensiplerini gösterdi ve anlamını anlattı.

10 yaşındaki Louis, Genç bir uygulayıcının onu rahatsız ettiğini, ancak onun Falun Dafa uygulayıcılarının diğerlerine nazik bir şekilde davranmaları gerektiğini anladığını belirtti. Daha iyi olma konusunda karar verdiğini belirtti. Genç uygulayıcı bir daha onu rahatsız ettiğinde, Louis kendini kontrol etmeyi başardı. Bundan dolayı kendisiyle gurur duydu.

9 yaşındaki Ina, ikinci ve beşinci egzersize başladığında, müziğin sonsuza kadar sürecekmiş gibi geldiğini ve bacaklarının ağrıdığını hissediyordu. Ancak kampta genç uygulayıcıların bu egzersizlere konsantre olup devam edebildiklerini görünce kendisinin de cesaretlendiğini belirtti. Kampın son bir kaç gününde bu egzersizler sırasında zamanın su gibi akıp gittiğini, oldukça keyifli ve mükemmel bir tecrübe yaşadığını belirtti.

Kampçı çocukların ebeveynleri çocuklarının kamptan sonra egzersizleri yapma konusunda daha istekli olduklarını belirttiler. Bir ebeveyn “Çocuklarım kampdan eve döndükten sonra doğru düsüncelerin dördünüde zamanında yolladılar ve Fa çalışmalarını zamanında yaptılar. Her gün kamptaki tecrübeleri hakkında konuştular” dedi.


Klasik Çin Kültürünü Klasik Çin Dansı Vasıtasıyla Öğrenme ve Yayma

Genç uygulayıcılar her sabah iki saat klasik Çin dansı öğrendiler. Özel öğretmenleri Shen Yun gösteri sanatları grubundan iki sanatçı idi.

Bir kaç provadan sonra kampın son gününde, kampçılar bir sanat performansı sergilediler. Tüm kamp hocaları ve kasabanın yerel sakinleride katıldı. Kampçılar Falun Gong egzersizlerinin beş setinide gösterdiler. Kasabanın yerel sakinleri, sanat performansı sayesinde Falun Dafa ve klasik Çin kültürü hakkında bilgi edinmiş oldular.

Detaylı planlama ve herkesin katkısıyla, kamp düzgün bir şekilde sakin ve ilgili bir atmosferde geçti. Öğretmenler ne zaman ihtiyaçları olursa birbirlerine yardım ettiler. Öğretmenler ve kampçıların aileleri her günün sonunda Fa çalıştılar ve tecrübe paylaşımı yaptılar. Kamptan sonra yorgun düşmek yerine herkes enerjik hissediyordu.

İngilizce Metin İçin tıklayınız; http://en.minghui.org/html/articles/2019/10/4/180173.html

Çince Metin İçin tıklayınız


Clearharmony'de yayınlanan tüm makaleleri kopyalayabilir ya da çıktı alabilirsiniz, fakat lütfen kaynak belirtiniz.