Schwerin, Almanya: İnsanlar Falun Gong'u Destekledi

(Minghui.org) Almanya, Schwerin’deki Falun Gong uygulayıcıları, Falun Gong uygulaması hakkında billgi vermek ve ona karşı Çin Komünist Partisi (ÇKP) yaptığı zulüm hakkında halkı bilgilendirmek için, 17 Kasım 2019 tarihinde Marienplatz’da faaliyetler düzenlediler.

Büyük pankartların ve Falun Gong egzersizlerinin gösterilmesi insanların dikkatini çekti. Birçok kişi Falun Gong'un ne olduğunu öğrenmek istedi ve bu kendini geliştirme uygulamasına ilgi gösterdi.

Falun Gong uygulayıcılarına karşı ÇKP’nin işlediği suçları duyduktan sonra, birçok yoldan geçen kişi, Çin'deki zulme bir son verilmesi çağrısında bulunan dilekçeyi imzaladı. Bir anne, bir yaşındaki oğlunun da imzalayıp imzalayamayacağını sordu. Hamburglu bir karı koca, Hamburg'da Falun Gong'u öğrenmek için bir yer olup olmadığını sordu.

Marienplatz'daki Falun Gong etkinliği

Yoldan geçenler Falun Gong'u öğrendi ve zulme bir son verilmesi çağrısında bulunan dilekçeyi imzaladı.


Genç bir erkek ve kadın dilekçeyi imzaladıktan sonra, adam uygulayıcılara “Afişiniz çok net bir mesaj veriyor. Okuduğumda anladım.” Falun Gong uygulayıcılarının yaptıklarının çok önemli olduğunu düşünüyordu, çünkü şimdiye kadar medyada herhangi bir zulüm haberi okumamıştı. Uygulayıcılara başarılar dilediler.

Bir kadın, bir uygulayıcıya “Çin'deki insanlara böyle davranıldığına inanmak zor. Bu bana Doğu Almanya'yı hatırlatıyor. Çin Komünist Partisi'nin (ÇKP) yaptığı şey, Doğu Almanya’da olanlarla benzerlik gösteriyor” dedi.

Falun Gong ile ilgilendiler


Yerel bir sakin, Falun Gong egzersiz gösterisinden etkilendi. Falun Gong'un sağlığa olan faydalarını öğrendikten sonra, uygulamanın ana kitabı olan Zhuan Falun'un bir fotoğrafını çekti. Onu internetten sipariş vereceğini söyledi. Egzersizleri öğrenmekle çok ilgilendi.

İngilizce metin: http://en.minghui.org/html/articles/2019/11/30/180903.html

Çince metin: Çince Metin İçin tıklayınız


Clearharmony'de yayınlanan tüm makaleleri kopyalayabilir ya da çıktı alabilirsiniz, fakat lütfen kaynak belirtiniz.