Danimarka: Bir Avrupa Komisyonu Üyesi ÇKP tarafından yapılan Yasadışı Organ Nakli ile ilgili Soruşturma Yapma Talebinde Bulundu

Danimarkalı Avrupa Komisyonu Üyesi, Bayan Gitte Seeberg, yaşayan Falun Gong uygulayıcılarının organlarının nakli ile ilgili ÇKP suçlarının soruşturulması için Avrupa Komisyonu'ndan talepte bulundu. Aşağıdaki yazı kendisinin, Danimarka'da bir İnsan Hakları Organizasyonu olan "Çin İnsan Haklar Websitesi'ne" yanıtıdır:

23.Mart tarihli mektubunuz için çok teşekkür ederim. Mektubunuzda bahsedilen, Çin'deki toplama kamplarında bulunan Falun Gong uygulayıcılarının dehşet verici katliamıyla ilgili olarak, ben tamamen sizin bakış açınıza katılıyorum. Biz Çin hükümetinin masum insanları katletmesinii durdurmak için bu konuyla ilgilenmeliyiz.

Bu yüzden 19 Nisan'da Avrupa Komisyonuna bu mektuba da eklediğim 3 soruyu sormak için bir yazı yazdım.

MEP Gitte Seeberg tarafından Avrupa Komisyonu'ndan talep edilen şeylerin çevirisi aşağıdadır::

Talepleri sormaya iten sebepler:

Çin Hükümeti şu anda İnsan Haklarını acımasızca ihlal etmektedir. İnternetteki raporlara göre Sosyal Güvenlik Bakanı'nın vekili Liu Jin "Falun Gong'u 2008'teki olimpiyatlardan önce yok edin" demiştir. Raporlara göre, Çin rejimi gizli Sujiatun toplama kampında Falun Gong uygulayıcılarını sistematik olarak öldürmüştür ve kimse tesisten canlı çıkamamıştır. Bazı Falun Gong uygulayıcıları öldürülmüş ve organları alınmıştır. Hatta yaşayan bazı uygulayıcıların organları alınmıştır çünkü bu organlar ölü kişilerin organlarından daha değerlidir. Daha sonra vücutlar toplama kampının krematoryumunda yakılmış ve böylece de hiçbir delil geride bırakılmamıştır. Organlar inanılmaz karlara değişik tıbbi merkezlere satılmıştır.

Talepler:
ÇKP'nin Falun Gong uygulayıcılarına işkence etmesini ve onları öldürmesini durdurmak için Komisyon hangi kesin önlemleri alacaktır?

Gizli toplama kamplarındaki Falun Gong uygulayıcılarının durumlarının genel bir anlayışına nasıl ulaşacağız?

Eu ile Çin arasındaki ticaret görüşmelerinde, ÇKP'nin insan haklarını ciddi bir biçimde ihlal ettiği konusundaki soruları nasıl spesifik olarak ortaya koyacağız?


Here is the article in English language:
http://en.clearharmony.net/articles/a32894-article.html

Clearharmony'de yayınlanan tüm makaleleri kopyalayabilir ya da çıktı alabilirsiniz, fakat lütfen kaynak belirtiniz.