NGO  |  VIP

İtalya: Çin Dışişleri Bakanlığının Şarbon Tedavisi ile İlgili Demeci Üzerine

Barışçıl Mücadele Organizasyonu
22 Ekim 2001, Pazartesi

Roma, 19 Ekim

Çin: Barışçıl Mücadele Organizasyonu, Falun Gong uygulayıcılarına karşı yapılan zulmü ve Çin'deki insan hakları ihlallerini tartışmak üzere toplandı.

19 Ekim 2001, Roma; 68 Birleşik Devleler senatörü Başkan Bush'u Çin Başkanı Jiang ile yapacağı toplantıda Teng Chunyan ile ilgili vaka'yı gündeme getirmesi için ikna etti. Teng Chuyan, Pekin'den kaçırılmış ve Amerikan pasaportuna sahip bir Falun Dafa uygulayıcısıdır. Başkan Bush'a 100.000'den fazla imzalı bir dilekçe verilmiştir.

Dün Çin Yabancılar Bürosu Pekin'deki bir Amerikan şirketinin Şarbon Virüsü taşıyan bir Falun Gong Kitabı aldığını açıkladı. Çin otoriteleri bu virüsün kesin kaynağı ile ilgili detay bilgi vermediler.

Bu, Çin otoritelerinin Falun Gong uygulamasının yayılmasını sabote etmek için yaptığı uydurma söylentilerinden bir başkası olabilir. Aslında, birkaç gün önce, "Güney Çin Sabah Gazetesi" Çin'in aşırı baskı uygulamak için diğer spritüel gruplara olduğu gibi Falun Gong'unu da terörist diye tanımladığını ve uluslararası terörizme karşı savaşma bahanesini bunun için kullandığını rapor etmişti.

Barışçıl Mücadele Organizasyonu'ndan Bayan Elisabette "Çin Hükümeti tarafından yapılan böylesi aptalca düzenbazlıklar ile karşı karşıya iken, İtalyan Parlamentosu'nun en kısa zamanda zulüm gören Falun Gong uygulayıcılarına desteklemeyi tartışmak zorunda olduğunu belirtti ve Parlamento Başkan Yardımcısı Biontti'nin konuyla ilgili taslak hazırlamasını istedi. Bizim böylesine büyük bir pazarı tartışırken daima çok dikkatli olmaya ihtiyacımız var. Fakat şimdi insanların bu market ekonomisi gerçeği yanında global demokrasiye de daha çok saygı göstermeleri gereken bir zamandır.

Tel 06 68979202 - 335 8000577 fax 06 68979211
http://www.nessunotocchicaino.it

03.10.2001

Here is the article in English language:
http://en.clearharmony.net/articles/a1667-article.html

Clearharmony'de yayınlanan tüm makaleleri kopyalayabilir ya da çıktı alabilirsiniz, fakat lütfen kaynak belirtiniz.