İsveç: İsveçli Parlamenter "ÇKP’nin Flushing’deki Tahriki Uluslararası Bir Konudur”

Çin Komünist Partisi (ÇKP) Siyasi ve Adli Komite Sekreteri Zhou Yingkang, 17 Mayıs 2008’den beri Çin Konsolosluklarını casusları ve kalabalık grupları New York, Flushing’deki ÇKP’yi Terk Etme Servis Merkezindeki gönüllülere saldırmaları için kışkırtmaya yönlendirdi.

İsveç Parlamentosu üyesi Göran Lindblad, kendisi ile yapılan röportaj sırasında Flushing’deki olayın ÇKP tarafından Çin’deki Çinli insanların dikkatini kaydırmak için başlatıldığını söyledi. O, Amerika ve diğer ülkelerdeki polisin ÇKP’nin tahrik etmeye yönelik provokasyonlarına dikkat etmesi gerektiğine dikkat çekti.

İsveçli Parlamenter Göran Lindblad

Bay Lindblad, “Flashing olayı ÇKP rejimi tarafından başlatılmıştır. O diğer ülkelerdeki bu tür olayları kışkırtmaya çalışmaktadır. O gerçekten kötüdür. Ben polisin bunu daha önce fark etmemesine şaşırdım.” dedi.

Bu defa ÇKP’nin ne amaçladığı sorulduğunda Bay Lindblad, Olimpiyat meşalesini ve Tibet’teki baskıyı protesto eden dünyadaki insanları gören ÇKP insanların dikkatini bu yolla başka yöne çekmeyi denedi.

“ÇKP yaklaşan Pekin Olimpiyatları ile dünyanın dikkatinin yöneldiği Tibet ve Çin’deki insan hakları durumundan kurtulmak için insanların dikkatini Çin’den yurtdışına yöneltmeyi denemektedir. O daha iyi ve daha yakın bir odak bulmayı diliyor.”

ÇKP’nin Falun Gong uygulayıcılarını karalamak için Çin’deki basında uygulayıcıların pankartlarındaki “Cennet ÇKP’yi yok ediyor” yazısını değiştirerek “Cennet Çin’i yok ediyor” olarak kullanması ile ilgili olarak Bay Lindblad, ÇKP’nin bunu milliyetçiliği çarpıtmak için kullandığını söyledi.

Bay Lindblad, diğer bir ülkede Flushing’dekine benzer bir olayın başlatılmasının yabancı bir ülke için kabul edilemez olduğunu ve ÇKP’nin terörist bir rejimden geldiği gerçeğini apaçık ortaya koyduğunu söyledi. “Amerika ve diğer ülkelerdeki polis ÇKP’nin olası tüm tahrik girişimlerine dikkat etmelidir.” dedi.

“Amerikan halkı sadece anayasal haklarının değil aynı zamanda insan haklarının da farkında olmalıdır. Herhangi bir Amerikalı ya da başka ülke vatandaşının ÇKP tarafından kışkırtılmış kalabalıklar tarafından yaralanması kabul edilemez.”

Bay Lindblad, Flushing’de yaşanan olay Tibet gibi uluslararası bir konudur. O, propagandalar ile aldatılan Flushing’deki bazı lokantaların Falun Gong uygulayıcılarını kabul etmemesi karşısında derinden sarsıldığını söyledi. O, “Amerika’da birinin inancı ya da ırkı yüzünden bir kişiye hizmet etmeyi reddetmesi yasadışıdır.” diye ekledi.

O, Falun Gong uygulayıcılarının karşılaştıkları ayrımcılık için dava açmaları gerektiğini söyledi.

Here is the article in English language:
http://en.clearharmony.net/articles/a44695-article.html

Clearharmony'de yayınlanan tüm makaleleri kopyalayabilir ya da çıktı alabilirsiniz, fakat lütfen kaynak belirtiniz.