Amerika: Çin Komünist Haydutlarının Hareketleri Amerika’daki Yasalara Karşıdır

Çinli Komünist destekçilerinin geçenlerde Flushing’deki Falun Gong uygulayıcılarına karşı uyguladığı şiddet halkın geniş çapta dikkatini çekti. Gerçekleşen şiddet olayı üzerine San Jose Valisi Chuck Reed Epoch Times gazetesi ile yaptığı röportajda eğer bu olanlara San Jose’de gerçekleşmiş olsaydı bunun gibi çete vari topluluk içinde yer alan herkes tutuklanıp, hapse atılacaktır ve şehir olarak diğer vatandaşları olduğu gibi Falun Gong uygulayıcılarını da korumaya devam edeceklerini söyledi.

San Jose Valisi Chuck Reed (San Jose yerel yönetiminin web sitesinden)

Falun Gong uygulayıcıları yıllardır San Jose halkı ile çok iyi ilişkiler kurdu. Vali Reed: “Bizler San Jose’de Falun Gong’u memnuniyetle karşılıyoruz. Onlar çok uzun bir zamandır bizim toplumumuzda yer almaktalar. Biz uygulayıcıları ve onların anayasal haklarını koruyacağız. Falun Gong uygulayıcıları San Jose’deki birçok geçit törenine katıldılar. Onlar geçit törenlerimizde genellikle büyük ölçekli bir grup olarak katılıp çok güzel işler yapmaktadırlar, bu yüzden onların katılımlarına devam edeceğini umut etmekteyiz.” dedi.

Vali Reed, Çin’deki insane hakları durumu ile ilgili olarak da, San Jose’deki herkesin anayasal haklarını koruyacağını söyleyerek vatandaşları rahatlattı. O, “Biz anayasal topluluk oluşturma ve konuşma özgürlüğü haklarımızı koruyacağız. Bu haklar Çin hükümeti tarafından tanınmaz biz bunu biliyoruz ama burada Amerika’da bizler onları tanıyoruz.

"Biz San Jose’deki Falun Gong uygulayıcılarını kendi vatandaşlarımızı koruduğumuz gibi koruyacağız. Bizim çok iyi bir polis departmanımız var. Onlar herkesin özgürce konuşma ve ifade hakkına sahip olduğundan emi olmak için sıkı bir şekilde çalışmaktadır ve yabancıların bizim halkımıza saldırmak için gelmesine izin vermeyiz. Eğer onlar böyle bir şey yaparlarsa hemen hapse gönderilirler. Ben yabancı bir politika ve yabancı hükümetler için çalışmam.

"Amerika’daki herkesin Anayasamıza ve değerlerimize bağlı kalmasına ihtiyaç vardır. Biz konuşma, ifade ve inanç özgürlüğüne izin veririz. Herkes ona saygı duymalıdır. Onu kabul edip etmemen önem taşımaz. İnsanların anayasal hakları vardır. Biz San Jose’de onlara saygı duyarız. Biz bütün insanlara hangi ülkeden geldiklerine, geçmişlerine bağlı olmaksızın saygı duyarız. Bizim Anayasamızı ve ideallerimizi izlemeye ihtiyacımız var.” dedi.

Çince Metin: http://minghui.ca/mh/articles/2008/6/8/179938.html
İngilizce Metin: http://www.clearwisdom.net/emh/articles/2008/6/13/98139.html

Clearharmony'de yayınlanan tüm makaleleri kopyalayabilir ya da çıktı alabilirsiniz, fakat lütfen kaynak belirtiniz.