Tayvan: İnsan Hakları Meşalesi Chiayi’ye Geldi

Falun Gong Zulmünü Araştırma Koalisyonu (CIPFG) tarafından düzenlenen İnsan Hakları Meşalesi Turu (HRTR) 8 Haziran 2008’de Tayvan’ın Chiayi şehrinde geldi.

Şehir yönetimi yetkilisi ve valinin temsilcisi Chang Yuanhou, meşaleyi taşıdı

Yasam Üyesi Chiang Yihsiong meşaleyi yakarken

Şehir konseyi üyesi Cai Yongchuan, Çin Komünist Partisi dünya üzerinden kalkmalı dedi

Yasama Üyesi Cai Tongrong, ÇKP tarafından yürütülen organ toplama olayının açığa vurulması gerektiğini söyledi

İnsan Hakları Meşalesi Turu (HRTR) için Chungcheng Parkında düzenlenen törene Yasama üyeleri Chiang Yihsiong ve Cai Tongrong, şehir konseyi üyeleri Cai Wenhsu ve Cai Yongchuan, insan hakları avukatı Yang Chiongya ve birçok yerli vatandaş katıldı. Meşaleyi şehir yönetimi yetkilisi ve vali temsilcisi Chang Yuanhou taşıdı.

Yasama Üyesi Chiang Yihsiong insanlara Falun Gong’a karşı zulmü durdurmaya yardım etmeye çağırdı. Şehir konseyi üyesi Cai Wenhsu ve Cai Yongchuan insan haklarının evrensel değerler olduğunu ifade etti. Onlar, eğer daha fazla insan ve ülke Çin hükümetine baskı sarf ederse Çin’deki insan hakları durumunu gelişebileceğine dikkat çektiler. Onlar İnsan Hakları Meşalesi Turunun fırsatının bunu başarabileceğini söylediler.

Yasama Üyesi Cai Tongrong, HRTR’nin çok anlamlı olduğunu söyledi. Meşale yerel vatandaşlarında katıldığı grup tarafından elden ele şehir etrafında taşındı.

Çince Metin: http://www.minghui.org/mh/articles/2008/6/9/179981.html
İngilizce Metin: http://www.clearwisdom.net/emh/articles/2008/6/12/98107.html

Clearharmony'de yayınlanan tüm makaleleri kopyalayabilir ya da çıktı alabilirsiniz, fakat lütfen kaynak belirtiniz.