Polonya Milletvekili Çin Büyükelçisine Yazdığı Mektup İle Falun Gong Uygulayıcılarına Karşı Şiddetin Durdurulmasını İstedi

Falun Gong uygulayıcısı Bayan Zhang Qian 7 Haziran 2008’de Polonya’da Epoch Times gazetesini dağıttığı sırada yerli vatandaşların söylediğine göre Varşova’daki Çin Büyükelçiliğine bağlı bir kadın tarafından fiziksel ve sözlü olarak saldıya uğradı. ÇKP’nin Falun Gong zulmünü dünyanın her yerine yayma denemelerinden biri olan bu saldırıya yanıt olarak Avrupa Parlamentosu Polonya Üyesi Hanna Foltyn – Kubicka, Çin Büyükelçisine aşağıdaki mektubu yolladı.

Brüksel, 11 Haziran 2008

Sayın Çin Halk Cumhuriyeti Avrupa Birliği Temsilcisi ve Büyükelçi Bay Song Zhe,

Boulevard de la Woluwe 100 1200, Brüksel

Sayın Büyükelçi,

Çinli bir Falun Gong uygulayıcısı olan Bayan Zhang Qian’ın 7 Haziran’da Varşova’da yerli Çinlilere göre Varşova’daki Çin Büyükelçiliği için çalıştığı bilinen bir kadın tarafından fiziksel saldırıya uğramadığını ve ölümle tehdit edildiğini öğrenmem karşısında büyük bir şok yaşadım. Bu olay geçenlerde New York’ta yaşanan ve Çin konsolosu tarafından Epoch Times gazetesi dağıtan insanlara ve masum Falun Gong uygulayıcılarına karşı düzenlenen saldırılar ile doğrudan benzerlik taşımaktadır.

Ben Çin Komünist Partisi tarafından Falun Gong uygulayıcılarına karşı her türlü saldırıyı özellikle de Amerika ve Polonya gibi demokratik ülkelerde gerçekleştirilen bunun gibi tüm saldırıları şiddetle kınıyorum. Çin hükümeti Falun Gong uygulayıcılarına karşı yürüttüğü insan hakları ihlallerini ihraç etmemelidir. Bu kesinlikle hoş görülemez.

Daha da kötüsü Çinli yetkililer ulusal basını kullanarak -gülünç bir itham ile- uygulayıcıların depremdeki kurtarma çabalarını engellediğini söyleyerek Falun Gong’u karalayan propagandasını ve saldırıları daha fazla yaymaya çalışıyor.

Bu arada Çin içinde Olimpiyat Oyunları yaklaşırken –ülke çağında geniş çaplı tutuklamalar ve
hapishanedeki Falun Gong uygulayıcılarının ölüm sayılarındaki hızlı yükselmeler ile uygulayıcılara karşı zulmü şiddetlendiriyor.

Komünizm altında büyümüş olan Polonya’nın Avrupa Parlamentosundaki bir üyesi olarak Çin’deki iyi insanların katlanmak zorunda kaldıkları acıları çok iyi anlıyorum. Yapabileceğim bir şey yok ama Çin’deki insanlar derin bir saygı duyuyorum ve onlara içtenlikle komünist parti olmaksızın özgür bir gelecek diliyorum.

Benim taleplerimi hükümetinize sizin aracılığınıza iletmek isterim: Falun Gong’a karşı yürütülen ve
milyonlarca insanın çekti zulmü ve şiddet saldırılarını durdurun. Avrupa Birliğinin Polonya’daki saldırının araştırılması çağrısına destek olacağım ve sorumluların adalet önüne getirildiğini göreceğim.

Saygılarımla,

Hanna Foltyn - Kubicka
Avrupa Parlamentosu Üyesi

(imza)

Here is the article in English language:
http://en.clearharmony.net/articles/a44862-article.html

Clearharmony'de yayınlanan tüm makaleleri kopyalayabilir ya da çıktı alabilirsiniz, fakat lütfen kaynak belirtiniz.