Amerika: New York Konsey Üyesi “[Bu Şiddet Saldırıları] Hiçbir Koşul Altında Hoş Görülemez”

Çin Komünist Partisinin nefret propagandası tarafından kışkırtılan New York, Flushing’deki şiddet yayma olayına karşılık olarak yaklaşık 3,000 Falun Gong uygulayıcısı ve insan hakları savunucuları Big Apple’a bağlı kuzeybatı şehrinde bir miting ve geçit töreni düzenlediler. New York Şehri Konsey Üyesi Tony Avella da mitinge katıldı ve bir konuşma yaptı.

Konsey üyesi: “Bizler Amerika Birleşik Devletlerinde yaşıyoruz ve burada önemli olduğunu düşündüğümüz kesin haklarımız var: Konuşma özgürlüğü, toplanma özgürlüğü, inanç özgürlüğü vb. Ve hiçbir koşul altında herhangi birinin bir başkasından bu hakları almasına izin verilmeyecektir.

"Bu bölgeyi temsil etmememe rağmen sırf bu yüzden bugün buradayım. Ama bugün burada şu söylemeliyim ki: Bu olayın nedenine bağlı olmaksızın, olan şey Amerika karşıtıdır ve herhangi bir koşul altında hoş görülmeyecektir.”

Konsey üyesi Avella

Konsey üyesi muhabirimize uygulayıcıları korumak için daha fazla şey yapacağını söyledi: “Ben Queens Bölgesindeki avukatlara bu saldıranlara karışan ve nefret suçları işleyen herkesin tutuklanmasını ve ağır cezalar almaları emrini verdim ve bu konudaki gelişmeleri yakından izleyeceğim. Ben ayrıca Birleşik Devletler İçişleri Bakanlığı ve FBI ile kontak kurup New York’taki Çin Başkonsolosluğunun bu saldırılara herhangi bir şekilde yardımı ya da göz yumması söz konusu olup olmadığının araştırılmasını talep ettim.”

Konsey üyesi miting sırasında “Ve eğer biz bu saldırıların arkasında Çin hükümetinin olduğunu kanıtlayabilirsek, o zaman bu saldırılara göz yuman Çin başkonsolosuna ve konsolosluktaki çalışanların bu ülkeden çıkartılmalarını talep edebiliriz.” dedi.

Konsey üyesi miting alanında bir Falun Gong tişörtü giydi ve “Şimdi bu saldırıların birçoğunun sizin tişörtünüz giyildiğinde meydana geldiğini anladım ve ben bu tişörtü giyerek bana saldırılmasına izin vereceğim.” dedi.

Çince Metin: http://minghui.ca/mh/articles/2008/6/15/180305.html
İngilizce Metin: http://www.clearwisdom.net/emh/articles/2008/6/18/98259.html

Clearharmony'de yayınlanan tüm makaleleri kopyalayabilir ya da çıktı alabilirsiniz, fakat lütfen kaynak belirtiniz.