BM  |  NGO  |  VIP

BM Genel Sekreteri Annan'a Falun Gong'a Karşı Uygulanan Zulme İlgi Gösterilmesi için Israrda Bulunuldu

30 Nisan 2002 tarihinde, Uluslararası St. Joan Kardeşlik Birliği Birleşik Devletler Başkanı, Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Annan'a Jiang'ın rejiminin Falun Gong'a karşı uyguladığı zulme bir an önce ilgi gösterilmesi için ısrarda bulunan bir yazı yazdı.

Uluslararası ST. Joan Kardeşlik Birliği Birleşik Devletler Bölümü,

30 Nisan, 2002


Kofi Annan
Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri
Birleşmiş Milletler
New York, NY 10017


Sevgili Genel Sekreter Annan:

Ben size [bir Sivil Toplum Örgütü olan] Uluslararası ST. Joan Kardeşlik Birliği Birleşik Devletler Bölümü adına, ilginizi, Doğruluk-Merhamet-Hoşgörü ilkelerine inançlarından dolayı Çin'de ve diğer yerlerde baskıya maruz kalan Falun Gong uygulayıcılarına çekmek için yazıyorum. Genova'daki son Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Komisyonu'nun bu durumu dikkate bile almamaları özellikle rahatsız ediciydi.

Özellikle kadınların insan hakları ile ilgilenen bir Sivil Toplum Örgütü üyesi olarak ve de özellikle dini ve felsefi sadakati ilgilendiren bir alanda, başkalarının da insan hakları ile eşit derecede ilgilenmemin bir zorunluluk olduğunu hissediyorum. Birleşmiş Milletler, inanmamıza izin verdiği kadarını anlatan Birleşik Devletlerin medyasından çok daha etkilidir. Sizden Birleşmiş Milletlerin sesini küçümsememenizi ve onu, yapılması gereken doğru şeyin ne olduğunu dünyaya hatırlatmada kullanmanız için ısrarla ricada bulunuyorum.

Lütfen, bu dünyayı hepimiz için daha iyi ve daha barış dolu bir yer yapmadaki bitmez tükenmez çabalarınızın ve çalışmalarınızın, halk tarafından açıkça gösterilmese de, gerçekten takdir edildiğinden emin olun. Vazgeçmeyin.

Saygılarımla,
(İmza)

C. Virginia Finn, Başkan
A.B.D. Bölümü, SJIAHere is the article in English language:
http://en.clearharmony.net/articles/a4516-article.html

Clearharmony'de yayınlanan tüm makaleleri kopyalayabilir ya da çıktı alabilirsiniz, fakat lütfen kaynak belirtiniz.