Ukrayna: Ukrayna Polisi Falun Gong Uygulayıcılarına Faaliyet Alanı Tavsiye Etti

10 Ağustos 2008’de, Doğu Ukrayna’daki Falun Gong uygulayıcıları sahil şehri Mariupol’de bir bilgi faaliyeti düzenlediler. Yerel halka Falun Gong’u (Falun Dafa olarak da biliniyor) tanıttılar ve Çin Komünist rejiminin Falun Gong uygulayıcılarına karşı gaddar zulmünü açığa vurdular.

Mariupl’de insanlar sahilde Falun Gong egzersizlerini öğrendiler

Bu uygulayıcıların bu şehirde düzenlediği ilk faaliyetti. Pazar günü uygulayıcılar parka vardıklarında, etrafta bir kaç insanın olduğunu keşfettiler. Bunun dışında bir grup polis onları karşıladı. Polisle konuşmaları esnasında, uygulayıcılar bu polis memurlarının Falun Gong hakkında fazla bir şey bilmediklerini ve biraz şüpheci olduklarını hissettiler. Uygulayıcılar her polis memuruna Falun Gong hakkında bilgilendirme materyalleri verdi ve kibarca Çin’deki gaddar zulüm altında acı çekmekte olan masum Falun Gong uygulayıcıları hakkında konuştular. Polis, günümüzde Çin’de bir grup iyi insanın Doğruluk, Merhamet, Hoşgörü prensiplerini takip ettikleri için Çin Komünist rejimi tarafından gaddarca zulüm gördüğünü duyunca şok oldu ve tutumlarını değiştirdiler. Uygulayıcılara dostça ”Bu parkta fazla insan yok. Eğer daha fazla insana gerçekleri anlatmayı istiyorsanız, daha fazla insanın olduğu bir yer bulmalısınız. Bu şehirde kalabalık bir kumsal var. Sizi oraya götürebiliriz. Her pazar orada rahatlamak ve turistik yerleri görmek isteyen değişik şehirlerden birçok insan olur” dediler. Sonra polis uygulayıcılara arabayla kalabalık sahile giden yolu gösterdi.

Uygulayıcılar gösterim panolarını ve afişlerini yerleştirmek için kumsalın girişini tercih ettiler. Diğerleri el broşürleri dağıtırken birkaç uygulayıcı Falun Gong egzersizlerini gösterdi. İki saat içinde dört bin broşür tükendi. Uygulayıcılar kumsalda beşinci takım meditasyon hareketini yaparken, bu egzersizleri öğrenmek isteyen bir çok kişinin dikkatini çekti.

Bu günde, polisin yardımıyla birçok Ukraynalı Falun Gong hakkındaki gerçeği öğrendi.

İngilizce metin: http://www.clearwisdom.net/emh/articles/2008/8/20/99983.html


Clearharmony'de yayınlanan tüm makaleleri kopyalayabilir ya da çıktı alabilirsiniz, fakat lütfen kaynak belirtiniz.