İsveç: İsveçli Sanatçı Shen Yun’a Yardım Amacıyla Koro Gösterisi Düzenledi

26 Eylül 2008’de, İsveçli ünlü sanatçı Sam Paris koro grubuyla beraber Stockholm’deki Allhelgona Kyskan Katedralinde Cennet Gösteri Sanatları Grubuna yardım amacıyla bir koro gösterisi düzenledi.

Sam Paris, gösteri bittikten sonra basınla röportaj yaparken

Sam Paris korosuyla beraber Shen Yun’a yardım amacıyla gösteri sırasında

Brezilya’da doğan Sam Paris Amerika’da büyüdü. Küçükken kiliseden çok etkilendi, çünkü annesi koyu bir Hıristiyan’dır. Daha sonra Sam, Tanrı, din ve hayat hakkında kendi düşüncelerini ve kavrayışlarını oluşturdu. Geçmiş yirmi yıllık sahne kariyeri boyunca, birçok ünlü şarkıcı ve dans grubuyla beraber New York, Paris başta olmak üzere çok sayıda şehirler gösteriler yaptı.

Geçen Nisan ayında İsveç’te Cennet Gösteri Sanatları Grubunun gösterisini seyrettikten sonra, çok derinden etkilendi. O, “Açıkçası, Gala beni cennet gibi bir dünyaya götürdü. Çölde bir bardak saf su içtiğimi hissettim. Çin müziğini dinleyip, klasik Çin dansını seyrettiğimde ve Tang Hanedanlığının mükemmel davul ritimleri ile heyecanlandığımda, sanki başka bir boyutta yaşamış gibiydi. Bunu asla unutamam.” dedi.

O anda, çok mutluydu, “Kendimi evrenin derinliklerine dalıp engin bir denizde yüzüyor gibi hissettim. İstediğim kadar dalabileceğimi ve daha sonra geri yüzebileceğimi biliyorum. Fakat evrenin engin denizinden geri dönmek istemiyorum. Bir yunus balığı gibi özgür bir şekilde yüzmek ve orada kalmak istiyorum, çünkü orası daha önce kalmış olduğum bir yerdi. Hayatımın sonunda, büyük memnuniyetle ‘onu gördüm!’ diye söyleyebilirim.” dedi.

Sam Paris caddede tesadüfen Gala gösterisinin tanıtım broşürünü almış ve sonuçta onun önceden tayin edilen bir ilişkisi olduğunu anlamış. O, bunun cennetsel bir ilişki olduğunu düşündü. Bugüne kadar Çin’i hiç görmemiş, hiç Çinli arkadaşı olmamış ve Çinceyi hiç bilmemesine rağmen, o, antik ve geleneksel Çin kültürüne büyük bir hayranlık duyduğunu söyledi. Çin şarkıları sanki gizemli bir güce sahip gibi onun hatırlarını uyandırdı. Her zaman savaşa sanatı üzerine filmleri seyrederken ve filmlerin içindeki şarkıları dinlerken, şarkıların anlamını anlamamasına rağmen, şarkının melodisi ve mizacı onun hatıralarında bazı tohumları uyandırabilirdi. Bu ruhu titreten tecrübesinin arkasındaki sebebi anlatamıyordu. Dolayısıyla, kendisinin daha önceki bir yaşamında mutlaka bir Çinli olduğunu söyledi.

Yardım amacıyla düzenlenen gösteri çok başarılıydı. Sam Paris, yardım amacıyla gösteriden kazandığı bütün parayı Cennet Gösteri Sanatları Grubuna bağışladı ve bununla desteğini ve teşekkürlerini göstermek istedi. Sam Paris, orkestrası, korosu ve tüm seyircileri gelecek yılki Gala gösterisine büyük ilgi duyduklarını ifade ettiler. İnsanlar önümüzdeki baharda İsveç’te Cennet Gösteri Sanatları Grubunu bir kere daha izlemeyi bekliyorlar. Sam, dünyanın her köşesindeki insanların bu gerçek geleneksel Çin kültürünü görme fırsatına sahip olacağını umuyor. O, “Gösteri bu dünyaya en değerli hediyedir.” dedi.

Here is the article in English language:
http://en.clearharmony.net/articles/a46253-article.html

Clearharmony'de yayınlanan tüm makaleleri kopyalayabilir ya da çıktı alabilirsiniz, fakat lütfen kaynak belirtiniz.