Avusturya: Önemli Siyasi İsimler Shen Yun’un Viyana’yı Ziyaretini Memnuniyetle Karşıladılar

Avrupa ülkelerinde turnede olan Shen Yun Gösteri Sanatları Tur Grubunun 17 Nisan 2010’da müzik başkenti Viyana’da iki defa gösteri yapacağı haberinin duyulmasının ardından, Avusturya’daki önemli siyasi isimler peş peşe gösteriyi düzenleyen Avusturya Falun Dafa Derneğine mektuplar yollayarak Shen Yun’un üçüncü kez Viyana’ya gelişini kutladılar.

Viyana Valisi Dr. Michael Haupl


Viyana Valisi Dr. Michael Haupl kutlama mektubunda, “Viyana Valisi olarak, Shen Yun gösteri grubunun Viyana’daki vatandaşlara Çin’in beş bin yıllık kültürünü öğrenme fırsatı vereceği için çok mutluyum. Bu vesileyle gruptaki sanatçılara tüm içtenliğimle Avusturya’nın başkentine hoş geldiniz demek ve gösterinin başarılı olmasını diliyorum.” dedi.

Aşağı Avusturya Eyaleti Valisi Dr. Erwin Pröll

Aşağı Avusturya Eyaleti Valisi Dr. Erwin Pröll de kutlama mektubunda, “Aşağı Avusturya Eyaleti Milletvekili olarak, kültür ve geleneğin korunmasının ne kadar önemli olduğunu çok iyi biliyorum. Vatandaşlarımızın üçüncü kez Shen Yun gösterisi sayesinde Çin kültürünü daha da iyi öğrenebilme fırsatı elde edecekleri için çok mutluyum. Buradan gösteriyi düzenleyenlere çok teşekkür ediyor ve Shen Yun’un dansçı ve müzisyenlerine gösterinin başarılı olmasını diliyorum. Ayrıca, seyircilerin birkaç bin yıllık Çin geleneksel kültürünü öğrenebilmesini diliyorum.” diye yazdı.

Steiermark Eyaleti Valisi Bay Franz Voves

Steiermark Eyaleti Valisi Bay Franz Voves, kutlama mektubunda, “Shen Yun Gösteri Sanatları Grubu Avrupa’daki turnesi kapsamında Viyana’ya gelerek klasik Çin dansı ve müziği ile bize ritimli, güçlü ve ahenkli bir dünya sunacak. Ben özellikle gösteriyi düzenleyen Avusturya Falun Dafa Derneğine teşekkür etmek istiyorum. Bütün seyircilerin bu müzikal ile Çin kültürüne hoş bir seyahat yapmalarını diliyorum.”

Burgenland Eyaleti Valisi Bay Hans Niessl


Burgenland Eyaleti Valisi Bay Hans Niessl, kutlama mektubunda, “Burgenland Eyaleti tam olarak Avrupa’nın merkezinde bulunuyor ve aktif bir kültürel bölgedir. Burada yüzlerce yıldan bu yana farklı diller, inançlar ve kültürler hep birlikte barış içinde kalarak güzel bir örneği oluşturdu. Farklı ırklar ile birlikte yaşanan bu bölgede, bizler biliyoruz ki ancak herkes arkadaşça birbirine yardım eder ve ahenkli bir şekilde yaşarsak hiçbir sorun ile karşılaşmayız. Avusturya Falun Dafa Derneğinin bu barışçıl yaşamamız için gösterdiği çabayı görmekten çok mutluyum. Biz, Falun Gong uygulama grubunun başkalarına sevgi göstermesini ve yardımcı olmasını takdir ediyoruz ve onların hareketinin gerçekten önder olduğunu kabul ediyoruz.” diye yazdı.

Avrupa Parlamentosu Yeşiller Partisi Üyesi Bay Ulrike Lunace


Avusturya Milletvekili ve Yeşiller Partisi üyesi Bayan Judith Schwentne


Avrupa Parlamentosu Yeşiller Partisi üyesi Bay Ulrike Lunace ve Avusturya Milletvekili ve Yeşiller Partisi üyesi Bayan Judith Schwentne yolladıkları kutlama mektuplarında, “Geçmiş iki yıl içinde, bu müzikal dans gösterisi Avusturya’da antik Çin kültürünü sundu. Bu sene, Shen Yun bir daha saf geleneksel Çin kültürünü tanıtmayı sağlayacak. Bu yüzden, bu gösteri kültür yoluyla Çin’i tanımak için önemli katkı sağlamakta. Biz gösterinin başarılı olarak düzenlenmesini ve buradaki seyircilerin Shen Yun’ü bir kez daha görme fırsatına sahip olmasını diliyoruz.”

Milletvekili Avusturya Özgürlük Partisi üyesi Bayan Harald Vilimsky


Milletvekili ve Avusturya Özgürlük Partisi üyesi Bayan Harald Vilimsky de gönderdiği kutlama mektubunda, “Ben içtenlikle Shen Yun gösterisinin başarılı olmasını diliyorum. Amerika-New York’tan Shen Yun Gösteri Sanatları Grubunu davet edebilmiş olmamızı içtenlikle kutluyorum.”

Milletvekili ve Avusturya Gelecek Birlik Partisi Başkan yardımcısı Bay Peter Westenthaler

Milletvekili ve Avusturya Gelecek Birlik Partisi Başkan yardımcısı Bay Peter Westenthaler, kutlama mektubunda, “Shen Yun, olağanüstü gösterileri ile Çin kültürünü yayıyor. Shen Yun, birinci sınıf sanat standardıyla birçok hayran kazandı. 17 Nisan’daki bu eşsiz gösteriyi seyretmeye gelemeyeceğim için gerçekten çok üzülüyorum. Umarım gelecek defa Shen Yun’un mükemmel gösterisini seyredebilme şansına sahip olurum. İçtenlikle gösterinin başarılı olmasını diliyorum. Bu gösterinin herkes için özel bir deneyim olacağına da çok inanıyorum.” diye yazdı.

Aşağı Avusturya Eyaleti Yeşiller Partisi Başkanı Dr. Madeleine Petrovic


Aşağı Avusturya Eyaleti Yeşiller Partisi Başkanı Dr. Madeleine Petrovic, gönderdiği kutlama mektubunda, “Bizim Avrupalılar için, Çin’in binlerce yıllık tarihi çok yabancı. Shen Yun, zengin kültürel hikâyeler ile bizi rengârenk ve çekici bir dünyada gezdirdi. Bizlerin bu akşamki gösteriyi seyredebilmemiz kolay bir iş değil. Ancak ÇKP hükümetinin engellemelerini tekrar tekrar durdurduktan sonra, Shen Yun tüm dünya çapındaki sahnelerde gösteri yapabilir. Sanatın özgürlüğü bir ülkenin demokrasisi için önemli bir ölçüdür, bizim gibi demokratik ülkelerde bile bu özgürlüğe hala devamlı olarak meydan okunuyor. Shen Yun sadece harika ve eğlenceli bir gösteri değil, o aynı zamanda sanatın özgürlüğünün ifadesidir. Bu dünyadaki birçok yerde, insanlar bu tür özgürlüğü elde edebilmek için hala savaşıyorlar. Biz de bu özgürlüğü onaylamak için kalkıp bu insanlara destek vermeliyiz.” diye ifade etti.

“Buradan sizlerin Shen Yun gösterisiyle mutlu, ilginç ve huzurlu bir akşam geçirmenizi diliyorum.”

Çince metin: http://www.minghui.org/mh/articles/2010/4/16/221660.html

Clearharmony'de yayınlanan tüm makaleleri kopyalayabilir ya da çıktı alabilirsiniz, fakat lütfen kaynak belirtiniz.