Kore: 100. Uluslararası Doğruluk-Merhamet-Hoşgörü Sanat Sergisi Güney Kore’de Düzenlendi

100. Uluslararası Doğruluk-Merhamet-Hoşgörü Sanat Sergisi, 28 Haziran 2010 akşam saat 5:00’de Seul’deki Kore Basın Merkezinin birinci katındaki galeride açıldı.


Bir rehber Seul’deki 100. Uluslararası Doğruluk-Merhamet-Hoşgörü Sanat Sergisinin açılışında konuklara resimleri tanıtırken

Uluslararası Doğruluk-Merhamet-Hoşgörü Sanat Sergisi geçmiş altı yıl boyunca dünya çapında 40’dan fazla ülkede 200’ün üzerinde şehirde düzenlendi. Bu defaki sergi 2004 yılının Eylül ayından bu yana Güney Kore’de bulunan resimler ile gerçekleştirilen 100. sergi oldu. Sergi bu ülkedeki birçok şehirde düzenlendi.

Seul Sanat Derneği Müdürü Bay Ha, açılış töreninde konuşma yaparken

Seul Sanat Derneği müdürü Bay Ma, açılış töreninde, “Resim bir sanatçının duygularını temsil etmektedir. Bu açıdan Uluslararası Doğruluk-Merhamet-Hoşgörü Sanat Sergisindeki resimler bize huzur dolu mesajlar sunmaktadır. Biz bu mesajların daha da geniş ölçüde yayılmasını umut ediyoruz. Seul Sanat Derneği temsilcileri olarak, serginin organizatörüne takdirlerimizi sunarız.” dedi.

Washington’daki Baolin Tapınağının başrahibi ve Washington D.C’deki Güney Kore Budist Tapınağı Derneği müdürü Bay Kim

Washington’daki Baolin Tapınağının başrahibi ve Washington D.C’deki Güney Kore Budist Tapınağı Derneği müdürü Bay Kim de açılışta yaptığı konuşma da “Ben Amerika’da birçok Falun Gong uygulayıcısı ve onların düzenledikleri faaliyetleri gördüm ve birçok Amerikalının Falun Gong’u uyguladığını fark ettim. Ben Falun Gong’un sağlığı geliştirmede etkili iyi bir uygulama olduğunu düşünüyorum. Çin Komünist Partisinin (ÇKP) bu kadar iyi bir uygulamaya zulmettiğini bilmek gerçekten üzücü. ÇKP nasıl böylesi iyi insanlardan oluşan bir grubu bastırabilir? Kesinlikle hoş görülemez bir durum.” dedi.

O, konuşmasına, “Falun Gong uygulayıcıları zor ve karşı bir ortamda gerçekleri açığa vurmakta ve insane sağlığını geliştirmek için devamlı gayret göstermekteler. Ben gelecekte daha fazla başarılar elde etmenizi umuyorum” diye devam etti.

Kore Falun Dafa Derneği Başkanı Bay Kwon Hong-Dae, açılış töreninde konuşurken

Sergiyi düzenleyen Kore Falun Dafa Derneği Başkanı Bay Kwon Hong-Dae, açılış töreninde yaptığı konuşmada, “Sergide eserleri yer alan sanatçıların hepsi Falun Gong uygulayıcılarıdır. Onlardan bazıları –örneğin Profesör Kunlun Zhang, ÇKP’nin elinde acımasızca zulüm gördü. Biz bu sergiyi düzenleyerek insanlara bu uygulayıcılara yardım etme ve ÇKP’nin Falun Gong zulmünü durdurmaları çağrısında bulunuyoruz.” dedi.

Bir hafta sürecek sergi –uyum, zor çevre, cesaret ve adalet- dört bölümden oluşmaktadır. Resimler Falun Gong uygulayıcılarının ÇKP’nin özgürlük, saygı ve insanlığı önemsemeden kendilerine karşı yürüttüğü adil olmayan ve acımasız zulmü karşısında Doğruluk-Merhamet-Hoşgörü ilkelerini korumadaki yılmaz cesaretlerini yansıtmaktadır. Sergide ayrıca 2008 yılında NTDTV tarafından düzenlenen Uluslararası Çin Resim Yarışmasında altın ve bronz ödüllerini kazanan eserlerde yer aldı.

Çince metin: http://www.minghui.org/mh/articles/2010/7/1/226303.html
İngilizce metin: http://www.clearwisdom.net/html/articles/2010/7/3/118311.html

Clearharmony'de yayınlanan tüm makaleleri kopyalayabilir ya da çıktı alabilirsiniz, fakat lütfen kaynak belirtiniz.