Kanada: Cennet Bandosu Montreal’deki Büyük Kanada Günü Geçit Törenine Katıldı

Geleneksel Büyük Kanada Günü Geçit Töreni, 1 Temmuz 2010’da Montreal’de düzenlendi ve Cennet Bandosu da aldığı davet üzerine törene katıldı. Güçlü bir sıralanış ile yürüyüşün sonunda yer bando seyircilerin oldukça dikkatini çekti.

Cennet Bandosu, Kanada Günü Geçit Töreninde

Baya Fhah, elindeki bir Falun Dafa tanıtım broşürü ile “Biliyorum. Onlar Falun Dafa’nın Cennet Bandosu ve Doğruluk, Merhamet ve Hoşgörü’ye inanıyorlar.” dedi.

Ste-Catherine Caddesi boyunca doğuya doğru ilerleyen geçit töreni, Kanada Kraliyet Polisi tarafından yönetildi. Heyecanlı seyirciler caddeyi doldurdu ve geçit töreni alayı ile bütünleşti. Birçok insan Cennet Bandosu tarafından çalınan müzikler ile dans etti ve neşelendi. Geleneksel tarzdaki yeni kostümler içindeki bando üyeleri ferah bir görüntü oluşturdu. Falun Gong uygulayıcıları tören boyunca seyircilere broşürler dağıttılar.

Genç bir Alman Bey, Falun Gong’u nasıl öğrenebileceğini sordu. O, Doğruluk-Merhamet-Hoşgörü ilkelerini öğrenmek istedi.

Bu yılki geçit törenini birçok Çinli de izledi ve bandonun fotoğraflarını çektiler. Çinli bir göçmen olan Bayan Wei ikinci kez Kanada Günü geçit törenini izlediğini belirtti. O muhabirimize, “Ulusal Gün geçit törenin burada bir tatil atmosferinde gerçekleşmekte. Farklı etniklerden insanlar ve gruplar kutlamalara katılmakta. Bu çok eşsiz, özgür ve mutlu! Falun Gong’u Cenent Bandosu en iyilerdendi. Onların gösterisi çok profesyonel ve etkileyici.” dedi.

Bay Zhang, geçmiş beş, altı yıldır geçit törenini izlemekte ve bandonun çok iyi bir etki yarattığını söyledi. Bay Zhang, ülkedeki ifade özgürlüğünü ve çok kültürlü yapısını övdü.

Çin’den Bay Li, üç ay önce Kanada’daki ailesini ziyarete geldi. Bandonun çok iyi çaldığını ve çok canlı olduğunu belirten Bay Li, tüm yürüyüş alayı içerinde en göze çarpan grubun Cennet Bandosu olduğunu ifade etti.

Bay McDonald uzun bir zamandır Montreal’de yaşamakta. O, “Ben Falun Gong’u destekliyorum. Kesinlikle onları destekliyorum. İnançları için mücadelelerini destekliyorum. Hiç kimsenin onları inançlarından vazgeçiremeyeceğine inanıyorum. Kanada’daki insanların hak ve özgürlükleri mevcut.” dedi.

Hindistan’dan Bay ve Bayan Fhah da geçit törenini izledi. Bayan Fhah, bandonun gösterisi büyük bir heyecanla harika olduğunu söyleyerek övdü. Elindeki bir Falun Dafa broşürü ile “Biliyorum, onlar Falun Dafa’nın Cennet Bandosu ve Doğruluk, Merhamet ve Hoşgörü’ye inanıyorlar. Doğruluk, Merhamet ve Hoşgörü’yü izlemek önemlidir. Bu ilkelere hiçbir şekilde karşı çıkılmamalıdır.” dedi.

Geçit töreni komitesi üyeleri bando geçit töreninin bitiş noktasına vardığında başparmaklarını havaya kaldırarak övgülerini gösterdiler. Geçit töreninin sona ermesi üzerine seyirciler bando üyelerine, “Çok iyi! Çok iyi!” diye bağırarak tezahürat ettiler.

Çince metin: http://www.minghui.org/mh/articles/2010/7/2/226362.html
İngilizce metin: http://www.clearwisdom.net/html/articles/2010/7/4/118327.html

Clearharmony'de yayınlanan tüm makaleleri kopyalayabilir ya da çıktı alabilirsiniz, fakat lütfen kaynak belirtiniz.