Amerika: Boston Vatandaşları İnsanlara Fayda Sağlayan Üstat Li Hongzhi’yı Takdir Ettiler

Boston bölgesindeki Asya kökenli Amerikalılar 15–22 Ağustos 2010 tarihleri arasında Çin Mahallesi ve Quincy Merkezinde Güz Festivali düzenlediler. Falun Gong uygulayıcıları iki yerde stant kurarak, Falun Gong’u tanıttılar, Falun Gong egzersizlerini gösterdiler ve insanlara kâğıttan nasıl lotus çiçekleri yapılacağını öğrettiler. Birçok kişi stantları ziyaret etti.

Falun Gong uygulayıcıları Bay Darryl Davis ile Falun Gong zulmünü anlatırken
İnsanlar akın akın Falun Gong standını ziyaret ettiler
Falun Gong uygulayıcıları insanlara kâğıttan lotus çiçekleri yapmayı öğrettiler

Birçok kişi Falun Gong egzersizlerine ilgi gösterdi. Arden ve kızı Brianna, yağmura rağmen egzersizleri öğrendiler. Aurora, uygulayıcılara telefon ve mail adresini bıraktı. YMCA firmasının bir çalışanı olan David, Falun Gong’u öğrenmek istedi ve uygulayıcıları YMCA firmasına davet etti. Bay Clyde Doward, tekerlekli sandalyesi ile standa geldi ve zulme son verilmesi için çağrıda bulunan dilekçeyi imzaladı ve uygulayıcılara “Ben insanların sağlıklarını geliştirmek için egzersiz yapmayı seçme hakkına sahip olduğunu ve bu yüzden zulüm görmemesi gerektiğini düşünüyorum.“ dedi. Çin kökenli Amerikan vatandaşı Wei Longzhuo, ÇKP, Gençlik Birliğini ve Genç Öncüleri nasıl bırakabileceğini sordu ve Evrensel ÇKP’yi Bırakma Servis Merkezinden bu konuyla ilgili aldığı sertifika karşısında oldukça gurur duydu.

Çin kökenli Amerikalı öğrenci Bryan, Falun Gong zulmüne bir son verilmesi için dilekçeyi imzalarken

Çin kökenli Amerikalı üniversite öğrencisi Bryan, kendi dövüş sanatları öğretmeninden Çin Komünist Partisi tarafından Falun Gong’a karşı yapılan acımasız zulmü duymuştu. O, dilekçeye “ÇKP, Falun Gong’a zulmetmemeli. Bütün ülkelerdeki insanlar inanç özgürlüğüne sahip olmalı.” dedi.

Bay Darryl Davis, ÇKP’nin acımasızlığını kınadı ve herkesin temel insan hakları olan inanca sahip olmalı dedi.

Çin kökenli bir Amerikalı gezgin, Falun Gong’u dünyanın her yerinde gördüğünü ve uygulayıcıların yılmadan gerçeği açıklamalarını takdir etti. O, Falun Gong’un ne olduğunu merak etti. Uygulayıcıların açıklamalarını dinledikten sonra geleceğin iyi olduğunu söyledi.

Krysta Hope, dilekçeye, “ÇKP’nin sağlıklı bir yaşam tarzı seçen bir grup insana zulmetmesine neden yok.” dedi.

Bay Huang’ın ailesi ÇKP’nin zulmü nedeniyle yıllar önce Amerika’ya göç etti. O, dilekçeye, “Ben Üstat Li Hongzhi’yı takdir ediyorum ve dünyayı değiştirmek ve insanlığa fayda sağlamak için Falun Gong’u yaymasını destekliyorum” dedi.

İngilizce metin: http://www.clearwisdom.net/html/articles/2010/8/28/119682.html

Clearharmony'de yayınlanan tüm makaleleri kopyalayabilir ya da çıktı alabilirsiniz, fakat lütfen kaynak belirtiniz.