Hollanda: “Kalbim Sizinle Beraber”

21 Ağustos 2010’da, Hollanda’nın Rotterdam şehir merkezinde “Falun Dafa İyi” standı birçok turistin dikkatini çekti. “Falun Dafa” yazılı tişörtler giyen birkaç uygulayıcı insanlara Falun Gong’un beş takım egzersizini gösterdi. Yumuşak ve huzurlu egzersiz hareketleri birçok Hollandalı tarafından beğenildi ve bazıları hemen öğrenmek istedi.

Falun Gong uygulayıcıları egzersizleri gösterirken
Zulme karşı imza veren vatandaşlar

Kalabalık şehir merkezinde, Falun Gong uygulayıcılarının bazıları yoldan geçenlerin sorduğu sorulara cevap verirken, bazıları egzersizleri öğrenmek isteyenlere sabırla tek tek hareketleri öğretti. Bazı uygulayıcılar insanlara Falun Gong’un tanıtım broşürlerini dağıtırken Hollanda’da yaşayan Çinlilere de Çince Epoch Times gazetesinden verdiler. Birçok Hollandalı ve Hollanda’da yaşayan Çinli Falun Gong’un Çin’de yaşadığı zulmü ve Falun Gong uygulayıcılarının 10 yıldan uzun bir süredir gerçekleri açığa vurarak zulmü durdurmak için sarf ettikleri çabalar sayesinde gerçekleri öğrendiler. Gerçeği öğrenen birçok kişi zulme karşı desteğini göstermek için imza verdi.

İyi giyimli orta yaşlarında bir bayan, Çin’de ÇKP’nin Falun Gong uygulayıcılarına karşı yaptığı acımasız zulmü bildiğini söyledi. “Batılı ülkeler de büyük firmalar Çin ile büyük ekonomik ilişkileri olduğundan, bu zulme sessiz kalıyorlar, bu üzüntü verici.” dedi.

Bir adam çok üzgün bir şekilde uzun uzun bir resme baktı. Resimde anne-babası Falun Gong uyguladığı için yasadışı tutuklanan bir kız çocuğu gözyaşları içinde evinin önünde tek başında durmaktaydı. ÇKP’nin Falun Gong’a karşı yürüttüğü bu zulüm yüzünden birçok çocuk hem bedensel hem de zihinsel olarak büyük zararlar görmekte. Adam Falun Gong uygulayıcılarına, “Sizi destekliyorum, kalbim sizinle!” dedi.

Genç bir bayan zulme karşı imza verdikten sonra, yanındaki babası da gerçeği öğrendi ve gelip Falun Gong uygulayıcılarına destek için imza verdi.

Clearharmony'de yayınlanan tüm makaleleri kopyalayabilir ya da çıktı alabilirsiniz, fakat lütfen kaynak belirtiniz.