İngiltere: Falun Gong Uygulayıcıları Kingston Karnavalında

6 Eylül 2010 Pazar İngiltere’nin Kingston-Upon Thames bölgesinde canlı ve renkli bir gündü. Caddeler, sayısız stant, sanatçı ve dünyanın farklı topluluklarından gelip karnavala katılan seyirciler ile oldukça canlıydı. Yerli Falun Gong uygulayıcıları da Kingston Karnavalında bir stant kurdular ve insanlara Falun Gong’un gerçeğini anlattılar.


İngiltere’deki Falun Gong uygulayıcıları Kingston Karnavalında Falun Gong’u tanıttılar
İngiltere’deki Falun Gong uygulayıcıları Kingston Karnavalında insanlara egzersizleri gösterirken
Falun Gong uygulayıcıları Kingston Karnavalında insanlara egzersizleri gösterirken

Falun Gong standı tam da insanların yoğun olduğu pazar meydanında kuruldu. Falun Gong’un sakin ve huzurlu egzersizleri birçok kişinin dikkatini çekti ve gelip dikkatlice seyretmelerini sağladı. Çok sayıda kişi isteyerek gerçeği açıklayan broşürleri kabul etti ve birçok kişi her haftada düzenlenen gönüllü egzersiz kursuna ilgi duyarak Falun Gong’un egzersizlerini öğrenmek istedi. Bir kız, Falun Gong’un “Doğruluk, Merhamet ve Hoşgörü” temel ilkelerini duyar duymaz hemen Falun Gong’u öğrenmek istediğini söyledi.

Birkaç Çinli bayan Falun Gong standına geldikten sonra, gülümseyerek daha önce Falun Gong uygulayıcılarının gösterdiği egzersizleri seyrettiklerini ve bu defa uygulayıcılardan kağıttan yapılan lotus çiçeklerinden birkaç tane alıp öğrencilerine vermek istediklerini söyledi. Masanın üzerindeki kâğıttan lotus çiçekleri batılı bir bayan öğretmenin de dikkatini çekti ve öğrencileri için birkaç tane almak istedi. Bu öğretmen, Falun Gong’un Çin’de yaşadığı acımasız zulmün gerçeklerini öğrendikten sonra, uygulayıcılardan çalıştığı okuluna gelip bütün öğrencilere bu zulmü anlatmalarını istedi.

Clearharmony'de yayınlanan tüm makaleleri kopyalayabilir ya da çıktı alabilirsiniz, fakat lütfen kaynak belirtiniz.