Almanya: Offenbach Belediye Başkanı Çin’de Hapsedilen Falun Gong Uygulayıcısının Kızına Destek Sözü Verdi

Çin’in Jiangsu Eyaletinde bağlı Suzhou şehrinden bir Falun Gong uygulayıcısı olan 62 yaşındaki Ji Guizhen, inancından dolayı 18 Temmuz 2010 tarhinde tutuklandı. Kızı Xu Anlan ve diğer aile üyeleri o günden bu yana onu hiç görmediler. Ji Guizhen, zulmün sona erdirilmesi çağrısında bulunan Falun Gong bilgi materyalleri bulundurmaktan yasadışı olarak bir yıl hapsedildikten sonra cezası iki yıl zorunlu çalışma cezası olarak uzatıldı. Bayna Ji şu anda Nanjing Kadınlar Hapishanesinde hapsedilmektedir.

Offenbach belediye başkanı Birgit Simon ve Bayan Xu

Bayan Ji'nin kızı, Xu Anlan, Offenbach’da yaşayan bir Alman vatandaşıdır. 24 Ağustos 2010 tarihinde Bayan Xu, annesinin kurtarılmasına yardım etmesini istemek için Offenbach belediye başkanı Birgit Simon’ı ofisinde ziyarete gitti.

Xu Anlan, belediye başkanına annesinin yaşadıklarını anlattı. Bir diğer Falun Gong uygulayıcı olan Wang Zhen’de belediye başkanına Çin’de çalışma kampında kendi yaşadığı işkence deneyimlerini aktardı. O da Falun Gong’u bırakmayı reddettiği için polis tarafından işkenceye maruz kaldı ve dizlerinden yaralandı. Daha yeni Almanya’da dizlerinden bir ameliyat geçirdi.

Bayan Simon, Çin’deki insan hakları durumu ile ilgilendiğini ve Xu Anlan’a yardım etmek için elinden geleni yapacağını söyledi.

Çince metin: http://minghui.ca/mh/articles/2010/8/30/229009.html
İngilizce metin: http://www.clearwisdom.net/html/articles/2010/9/1/119753.html

Clearharmony'de yayınlanan tüm makaleleri kopyalayabilir ya da çıktı alabilirsiniz, fakat lütfen kaynak belirtiniz.