Polonya: Falun Gong Doğal Tedavi Fuarında Tanıtıldı

Falun Gong uygulayıcıları 24–26 Eylül 2010 tarihleri arasında Katowice’deki Slaska Kültür Merkezinde düzenlenen Sonbahar Doğal Tedavi Fuarına katıldılar ve Polonya halkına Falun Gong’u tanıttılar. 200’ün üzerinde firmanın katıldığı bu fuar Polonya’da hatta Avrupa’daki en büyük doğal tedavi fuarıdır. Polonya’daki Falun Gong uygulayıcıları da üç yıldır olduğu gibi bu yılda faaliyete katıldılar ve her zaman olduğu gibi yoğun bir ilgiyle karşılaştılar.

Uygulayıcılar Polonya’daki Sonbahar Doğal Tedavi Fuarında Falun Gong’u tanıttılar
Uygulayıcılar insanların Falun Gong’u anlamasına yardımcı olacak her çeşit bilgi materyalini hazırladılar

Bu Sonbahar Fuarının teması, “Sağlık ve Doğaya Yaklaşmak” ve en sıcak konuda “İnsanlar neden hasta olur?”du. Polonya’da doğal tedavi yöntemleri üzerine ünlü bir doktor olan Peter Pau Na, “Fiziksel Acıya Katlanmak Ruhu İyileştirir” konusunda çalışmalar yürütmektedir. Diğer uzmanlarda “İlaç genel bir çare değildir, hiçbir hastalığı tedavi etmez” görüşü üzerine düşüncelerini ifade ettiler. Bu orijinal görüş hastalık üzerine tamamen yeni görüş getirmektedir.

Fuarın ilk günü, bir Falun Gong uygulayıcısı ziyaretçilere video ile egzersizlerin gösterildiği Falun Gong’u tanıtan 30 dakikalık bir tanıtım yaptı ve ardından uygulayıcılar hep birlikte canlı olarak konuklara egzersizleri gösterdiler. Bu gösterim sırasında salon seyirciler ile doldu ve oldukça başarılı geçti. Birçok kişi Falun Gong’a ilgi gösterdi ve birçok defa Falun Gong standına gelerek egzersiz gösterimini dikkatle izledi. Ve içlerinden birçoğu Zhuan Falun kitabını satın aldı.

Uygulayıcılar fuara birçok dövüş sanatları meraklılarının, qigong severlerin, ilgili konular üzerine derin düşüncelere sahip olanların ve araştırmacılar geldiğini biliyorlardı. Bu uzmanlar ve araştırmacılar, Falun Gong’a oldukça ilgi gösterdiler ve bazıları fuar sırasında Falun Gong’u öğrendiler ve yıllardır devam ettikleri hobilerini bıraktılar.

Üç gün süren fuar boyunca uygulayıcılar binlerce gerçeği açıklayan broşür, gazete, Çin Komünist Partisinin kötü doğasını açığa vuran Komünist Parti Üzerine Dokuz Yorum kitabını ve Çin Komünist Partisinin canlı Falun Gong uygulayıcılarından organlarını nasıl topladığını açığa vuran özel raporlar dağıttılar. Birçok kişi Falun Gong’a karşı yürütülen zulme son verilmesi çağrısında bulunan dilekçeyi imzaladı. Aynı zamanda birçok turist zulmü öğrendikten sonra Çin’de yaşanmakta olan bu acımasızlıkların tümüne inanmakta zorluk yaşadılar. Yaşanan bu zulüm, tamamen insanın vicdanını sorgulayan bir utançtır.

Çince metin: http://www.minghui.org/mh/articles/2010/10/3/230500.html
İngilizce metin: http://www.clearwisdom.net/html/articles/2010/10/7/120483.html

Clearharmony'de yayınlanan tüm makaleleri kopyalayabilir ya da çıktı alabilirsiniz, fakat lütfen kaynak belirtiniz.